Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область вшановує пам’ять жертв голодоморів

27 листопада 2021 - 18:02

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Це данина пам’яті про те, що у ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років, геноцид українського народу, який здійснювався радянською владою. Сьогодні особливий День пам’яті - сота річниця від першого голодомору в Україні 1921 року. 

Цієї суботи, 27 листопада, на всій території України проводили заходи на знак пошани до тих трагічних подій -  було приспущено державні прапори, скасовано розважальні заходи, відбулися траурні мітинги. О 16:00 годині  відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання. Також пройшла національна акція «Запали Свічку пам'яті» аби вшанувати пам'ять про мільйони замучених голодом українців.

Всі населені пункти Запорізької області також провели заходи із вшанування жертв голодомору. В обласному центрі  мітинг відбувся біля пам’ятника жертвам голодоморів, що знаходиться на центральному проспекті Запоріжжя. 

До меморіальних заходів із вшанування пам’яті долучились також представники обласної влади: голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Рівно о 16:00 разом запорожці долучилися до національної хвилини мовчання, запалили свічки як символ пам’яті і віри у майбутнє та схилили голови в хвилині мовчання.

Священнослужителі всіх конфесій провели спільний молебен в пам’ять про жертв голодоморів та політичних репресій. 

Учасники мітингу поклали колоски пшениці, квіти та лампадки до пам'ятного знаку. 

  • Вже багато років в цей день вся країна згадує мільйони людей, яких було вбито системою,  замордовано на голод. Більшість з нас має таку історію в своїх родинах – своїх прабабусь, прадідусів, бабусь і дідусів, які потрапили у вир цих подій,  і які втратили рідних, близьких. Одночасно  треба згадати, що багато років держава замовчувала історію, було заборонено говорити про цю подію. А сьогодні нам треба також зрозуміти,  чому так було, і як це було, тому  що були не лише загранотряди військових, були ще односельці, які у своїх  односельців забирали хліб, забирали їжу, і просто їх відправляли  на смерть такими діями. Тому для нас  це має бути урок – коли народ розділений, це завжди  для нього закінчується трагічно.  Сьогодні ми маємо  згадати тих, хто загинув,  і маємо пам'ятати про те, що треба з будь-якої історичної події робити висновки, - зазначив голова ЗОДА Олександр Старух.

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 16.05.2022

Заступник голови обласної державної адміністрації Сиволап Віталій Вікторович

Поліцейські зафіксували черговий факт ворожого обстрілу мирного населення Пологівського району

Обласний центр зайнятості продовжує надавати свої послуги

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в запорізькій області за 15.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 15.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 15.05.2022 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 16.05.2022 року (08:00) - ЗСУ, 82 доба (ВІДЕО)

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 81 доба (ВІДЕО)

Окупанти знаходяться в глухому куті. Звернення Володимира Зеленського 15.05.2022 (Відео)

На Запоріжжі продовжується документування фактів воєнних злочинів російських окупантів.

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» презентував захисникам нашого краю програму «Встань, козацька славо»