Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Держава допоможе бізнесу, який постраждав в умовах пандемії

1 грудня 2021 - 11:15

Сьогодні традиційний ранковий брифінг щодо ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію провів перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Шустов.

Посадовець розповів про особливості Програми   цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка». Президент України ініціював цю програму  для підтримки підприєців, які зазнали втрат під час карантину. Проєктом будуть охоплені бізнеси зі сфери культури, спорту, перевезень. 

Нагадаємо, нещодавно Президент України анонсував про виплату   1000 гривень тим, хто щепився двома дозами антиковідних вакцин. Ці кошти можна буде витратити лише на певний ряд послуг: придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни. Таким чином, бізнеси, які найбільше постраждали від  пандемії, отримають певну компенсацію.

  •  Програма реалізовуватиметься в декілька етапів. Одразу від початку програми   (1 етап) отримання коштів відбуватиметься через додаток ДіЯ. Це - найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (3 квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють. Громадянин зможе скористатися нарахованою сумою протягом 4 місяців після дня надходження коштів. У разі невикористання сума буде повернена державі. Програма бонусних нарахувань розпочнеться з 19 грудня та триватиме впродовж наступного року, - розповів перший заступник голови.

Тисяча гривень не буде оподатковуватися і не є перешкодою для нарахування субсидій. Також кошти отримають ті українці, які наразі не мають додатка ДІЯ. 

Володимир Шустов запевнив, що грошей вистачить для реалізації ініціативи Президента. Держава закумулює стільки грошей, скільки необхідно, щоб забезпечити виконання всієї програми. Кількість людей, які вже вакцинувалися двома дозами, постійно збільшується, – тому зараз неможливо передбачити фінальну суму. 

Фінансові операції здійснюватимуться банками-партнерами, які мають надійні системи захисту платежів, це унеможливлює списання коштів зловмисниками. 

  •  Громадяни у мобільному додатку Дія проходять коротку верифікацію, яка дозволяє їм отримати гроші на спеціальні банківські картки. Мінекономіки нараховує гроші на спеціальні карткові рахунки громадян – по 1 тисячі  гривень. Громадяни розраховуються грошима з підприємствами, які відповідають визначеним MCC-кодам. На першому етапі програми працюватиме такий алгоритм. Надання готівки не передбачене.  Віртуальні картки – безкоштовні, жодних комісій за обслуговування не буде, - зазначив перший заступник голови ЗОДА. 

Повний перелік послуг, на який можна буде витратити 1000 гривень, ще формується. Планується, що витратити кошти буде можна на: придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів, відвідати кінотеатр, театр, музей чи виставковий центр, придбати книги (зараз опрацьовуємо процес реалізації).  

Наразі тривають перемовини з національними авіакомпаніями, які попередньо погодилися  конкурувати за пасажирів із Укрзалізницею. Задля цього вони мають адаптувати ціни на квитки та розробити механізм їхнього придбання.

Розрахуватись за рахунок допомоги за послугу, якщо вона коштує більше 1000 грн, наприклад, додавши власні кошти з іншого рахунку, поки що не можна.  Передбачено розрахунки тільки за послугу  вартістю до 1000 грн включно.

Головна ідея програми – не тільки заохотити вакцинуватись, а й підтримати бізнес, який постраждав від пандемії. А це приблизно 6000 підприємств. До програми планується залучити підприємства будь-якої форми власності, що є резидентами України, юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Зараз тривають консультації з бізнесом, держава  зацікавлена, щоб коло учасників було якнайширшим.

Для участі підприємствам потрібна наявність платіжного терміналу або онлайн точки продажів, відповідність основній діяльності та MCC-коду, перелік яких буде визначено постановою КМУ. Відбір здійснюватиметься на підставі MCC-кодів (коди типів витрат). Перелік кодів буде затверджений КМУ. Додаткової реєстрації для компаній  для участі в програмі не потрібно.

 МСС код –  це код, який закріплюється за платіжним терміналом банком, використовується для класифікації бізнесу за видами товарів або послуг, які він надає.

Громадяни розраховуються грошима у підприємствах, які відповідають визначеним MCC-кодам. Держава буде контролювати випадки нецільового використання коштів та блокувати нечесних гравців ринку від участі у програмі.

 


Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 21.05.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 22.05.2022

Війна триває, і кожен та кожна з нас мають щоденно дбати про те, щоб допомогти обороні – звернення Президента України

Сьогодні, 22 травня, близько 02:44 російські війська запустили ракети по цивільній інфраструктурі одного з сіл на Вільнянщині Запорізької області.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 21.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 87 доба

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 21.05.2022

Біля Запорізької областной військової адміністрації замайорів прапор Європейського Союзу (ВІДЕО)

Обласна влада продовжує плідно співпрацювати з міжнародними організаціями

Комунальні служби відновлюють надання послуг після обстрілів

Запорізька область продовжує будувати лінію захисту та укріплювати міжнародні зв’язки

Обласна влада продовжує піклуватися про евакуйованих людей (ВІДЕО)

Пропонуємо державам-партнерам визнати, що Росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини – звернення Президента України