"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Круглий стіл «30 років референдуму: сучасний погляд»

1 грудня 2021 - 17:20

Сьогодні відбувся круглий стіл «30 років Референдуму: сучасний погляд», який завершує цикл обласних заходів, присвячених святкуванню 30-ї річниці Незалежності України.

Круглий стіл присвячений знаменній даті нашої історії – 30-й річниці проведення Всеукраїнського референдуму, який підтвердив прагнення українського народу мати власну незалежну державу. Народне волевиявлення 1991 року утвердило рішення Верховної Ради, яка 24 серпня 1991 року ухвалила Акт проголошення Незалежності України.

 До роботи круглого столу запросили істориків, діючих політиків, політологів та правників. В приміщенні обласної ради гості заходу ознайомилися із виставковими стендами, які підготували Державний архів Запорізької області та Обласний краєзнавчий музей.

Відкрив засідання голова обласної державної адміністрації  Олександр Старух, який зазначив:

  • Ідея парламенту додатково легітимізувати це доленосне політичне рішення щодо проголошення Незалежності України, звернувшись до народу у важливий для держави момент, виявилася правильною. На поставлене в бюлетені запитання «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» 90,32% громадян відповіли «так» . З огляду на те, що в референдумі взяли участь понад 84% громадян, легітимність народного волевиявлення не викликала сумнівів. 

Історики, політологи і правники досі вивчають подробиці цих подій. Деякі їх грані досі чекають ретельного вивчення. Але більшість науковців сьогодні єдині у думці, що плебісцит 1 грудня 1991 року пройшов  за усіма необхідними канонами. Під час демократичного волевиявлення 1 грудня 1991 року Український народ підтвердив і засвідчив прагнення жити в суверенній державі. За підсумками референдуму були зміцнені правові засади державного суверенітету, створені умови для подальшого розгортання державотворчих процесів у незалежній Україні.  З 2 грудня 1991 року до 27 вересня 2003 року Україну визнала 171 держава. Сьогодні Україна – незалежна, самостійна, повноправна держава.

У заході взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Руслан Шиханов, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту культури та інформаційної політики облдержадміністрації Владислав Мороко, депутат обласної ради Ольга Стадніченко.

До роботи  круглого столу доєдналися доктор історичних наук, професор Федір Турченко, доктор історичних наук, професор Юрій Каганов, народний депутат України І скликання Олександр Білоусенко, експерт  Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN (Ukrainian Public Law and Administration Network) Центра політико-правових реформ, доктор політичних наук, професор Дмитро Арабаджиєв, доктор юридичних наук, професор Наталія Верлос. Вони розповіли про історичні події 30-річної давнини, проаналізували їх передумови та наслідки, зазначили велике історичне значення волевиявлення українського народу.

В рамках дискусії відбулося також обговорення нового Закону «Про всеукраїнський референдум», який вступив в силу 26 січня цього року, прийняття якого відкриває нову сторінку у здійсненні народовладдя в Україні.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Паспортні послуги на Гіді з державних послуг

«Безбар’єрна грамотність».

Поліомієліт: коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Стартував регіональний конкурс "Благодійне Запоріжжя-2021"

У фотоконкурсі пам'яток культури для Вікіпедії обрали найкраще фото Запорізької області 2021 року

Олександр Старух на прямому зв'язку з мешканцями області

Представники Консультативної Місії ЄС нададуть консультативну та технічну допомогу

Розглядається можливість надати право купувати ліки за програмою «єПідтримка» для осіб з інвалідністю першої групи – селекторна нарада

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.

Звернення Президента України Володимира Зеленського