"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

На Хортиці оселиться Святий Миколай

2 грудня 2021 - 17:15

Запорізька область готується до зимових свят, які розпочнуться вже 19 грудня у День Святого Миколая. З огляду на ситуацію, більшість святкових заходів заплановано на свіжому повітрі - центральним майданчиком для їх проведення стане острів Хортиця.

У Національному заповіднику вперше розгорнеться новорічне містечко. Концепцію заходу презентували сьогодні голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв, директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко.

Новорічне містечко працюватиме на “Козацькому колі” від Дня Святого Миколая до Різдва. Там розташуються різноманітні локації: будиночок Святого Миколая, де можна буде познайомитися з головним святковим героєм та розповісти про свої бажання, велика ялинка, світлові фотозони, атракціони, сцена, де виступатимуть артисти та співаки. Все це буде створено спільними зусиллями обласної і міської влади та соціально-відповідального бізнесу.

Нова концепція зимових свят у Національному заповіднику стане ще одним кроком до перетворення Хортиці на туристичну перлину України.

  • Хортиця стане реальним магнітом, справжньою перлиною нашого краю і країни в цілому. Цього року в рамках масштабної реконструкції Національного заповідника було збудовано кілька об’єктів коштом державного і обласного бюджетів - “Козацьке коло”, “Курган національної єдності”, ведуться роботи щодо оновлення зовнішнього вигляду музею. Одночасно з оновленням інфраструктури працюємо і над концепцією розвитку острова, аби він притягував ще більше відвідувачів. Ми вже говорили, що з цього року острів стане місцем національного святкування Дня захисників і захисниць України. Тепер починаємо проводити заходи і взимку - щоб цілий рік тут були відвідувачі. Плануємо, що таке зимове містечко буде працювати у Національному заповіднику щороку. Переконаний, що Святому Миколаю сподобається у Запоріжжі, і він оселиться на острові на постійний основі, - розповів голова ЗОДА Олександр Старух.

Організатори планують, що святкові локації працюватимуть щодня з 16 до 20 години. У новорічному містечку постійно працюватимуть артисти та аніматори, які будуть залучати малечу до інтерактивних ігор. Головна концепція - сімейний відпочинок, адже Новий рік та Різдво - це, в першу чергу, родинні свята.

  • Діти завжди чекають на диво, а у складні часи воно нам всім особливо необхідне. Хочемо подарувати казку великим і маленьким запоріжцям та відірвати їх від буденних проблем. І сьогодні робимо все для того, щоб втілити цю зимову казку у життя, - зазначила заступниця голови ЗОДА Злата Некрасова.

Як розповів секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв, зараз міська влада розробляє логістику додаткового громадського транспорту, який допоможе запоріжцям дістатися новорічного містечка. Дату початку роботи новорічного містечка на острові та розклад заходів буде оголошено найближчим часом.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Стартував регіональний конкурс "Благодійне Запоріжжя-2021"

У фотоконкурсі пам'яток культури для Вікіпедії обрали найкраще фото Запорізької області 2021 року

Олександр Старух на прямому зв'язку з мешканцями області

Представники Консультативної Місії ЄС нададуть консультативну та технічну допомогу

Розглядається можливість надати право купувати ліки за програмою «єПідтримка» для осіб з інвалідністю першої групи – селекторна нарада

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.

Звернення Президента України Володимира Зеленського

Важливі аспекти щеплення стосуються і дітей, і людей поважного віку.

Вже 49% дорослого населення України отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19.

Влада сприяє стабілізації роботи Державного підприємства «Бердянський торговельний порт»