Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Уже понад 2,5 тисячі маленьких сіл в Україні вперше під'єднали до швидкісного інтернету

23 грудня 2021 - 14:50

Наразі програма «Інтернет-субвенція — оптичний інтернет у 3 тисячах сіл по всій Україні»  виконана  на 85%. Про це в ефірі одного з національних телеканалів розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  • У рамках проєкту Інтернет-субвенція вже під'єднано понад 2,5 тисячі маленьких сіл. Упродовж найближчих декількох тижнів плануємо виконати наше завдання — три тисячі сіл отримають доступ до оптичного інтернету. А це близько мільйона українців та понад 6000 різних соцоб’єктів. Цей проєкт значно наблизив нас до головної мети — забезпечити 95% населення швидкісним інтернетом, — зазначив Михайло Федоров.

В програмі взяли участь більше, ніж 2,5 тисячі сіл — це близько 850 тисяч українців, 17 тисяч кілометрів оптичних мереж та 5950 соцзакладів, серед яких більше як 840 шкіл, 500 дитсадків, 1500 медзакладів, 1800 будинків культури, 780 бібліотек. 

  • Є позитивна динаміка щодо покриття території України інтернетом: наприклад, у 2020 році не було й мови про інтернет-субвенцію для сіл, але цього року ми вже її реалізуємо та продовжимо робити це і у 2022-му. Звісно, крім оптичного інтернету є болюче питання якісного зв’язку на залізничних шляхах. На цей проєкт потрібні дуже великі інвестиції від держави та операторів, але ми плануємо почати роботу над цим проєктом вже наступного року, — розповів міністр.

До того ж,  цього року пришвидшився і розвиток мережі 4G. За офіційними даними, у 2021 році 3 мільйони українців вперше скористалися швидкісним мобільним інтернетом, а 8 мільйонів перейшли з 3G на 4G.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

«Треба жити!»: запоріжці доєдналися до написання Радіодиктанту національної єдності

«Діалог влади та бізнесу»: навички продажів як ключ до успіху

Запорізькі спортсмени вибороли медалі на чемпіонаті світу з ушу в Китаї

Безпечність і доступність для кожного: у дитячому медзакладі триває ремонт укриття

Запоріжці можуть взяти участь у щорічному Національному тесті з медіаграмотності

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.10.2025

Впродовж доби окупанти завдали 701 удар по 24 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1341-го дня війни

Упродовж доби окупанти завдали 663 удари по 16 населених пунктах Запорізької області

«Шлях батьківства»: в Україні запрацювала онлайн-платформа для розвитку навичок виховання дітей

Проєкт «ProЗдоров’я»: коли лікар стає вчителем