Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Оголошення

До уваги автоперевізників!

23 грудня 2021 - 17:00

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області

 

Запорізька обласна державна адміністрація (далі – Організатор) оголошує конкурси з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області (далі - конкурси).

Конкурси проводяться відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, розпорядження голови облдержадміністрації від 07.05.2012 № 207 «Про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», яке зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 23 травня 2012 року за № 26/1551 (зі змінами), розпорядження голови облдержадміністрації від 22.12.2021 № 849 «Про проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області».

Перелік об’єктів конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області, із зазначенням порядкових номерів та основних характеристик додається.

Умови проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області (далі – Умови), затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 07.05.2012 № 207 «Про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», яке зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 23 травня 2012 року за № 26/1551 (зі змінами). Ці Умови є обов'язковими для Організатора та членів конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників для обслуговування на маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області, та перевізників-претендентів.

На конкурс виносяться маршрути (рейси), які входять до затвердженої Організатором мережі міжміських та приміських автобусних маршрутів загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області.

Обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, має відповідати таким критеріям:

1) Для забезпечення належної якості та безпеки перевезень пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах, згідно з Порядком визначення класу комфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучень та режимами руху, затвердженим наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 12.04.2007 № 285, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.05.2007 за № 499/13766, зі змінами та доповненнями, на міжміських маршрутах протяжністю до 150 км допускається використання автобусів категорій М2 (повна маса не більше ніж 5 т) та М3 (повна маса понад 5 т), а на маршрутах протяжністю більше 150 км - автобусів тільки категорії М3, на приміських маршрутах – автобусів категорій М2 та М3. Клас автобусів: на міжміських маршрутах до 150 км – А, В, ІІ, ІІІ; понад 150 км – В, ІІ, ІІІ; на приміських маршрутах - А, В, І, ІІ, ІІІ.

2) Рухомий склад, що пропонується перевізником-претендентом для перевезення пасажирів на маршрутах, повинен за технічними та екологічними показниками, пасажиромісткістю відповідати вимогам чинного законодавства у сфері автомобільного транспорту.

Перевезення пасажирів на маршрутах здійснюються відповідно до державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування населення.

Для участі у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області, перевізник-претендент повинен мати достатню кількість транспортних засобів, необхідних для виконання перевезень, та достатню кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків необхідної кількості автобусів для виконання перевезень.

Автотранспортні засоби, які пропонуються перевізниками-претендентами для резерву, повинні бути не нижче за показниками категорії, класу, комфортності основних автотранспортних засобів, які пропонуються для обслуговування маршруту.

До додаткових Умов належить обладнання перевізником в термін до трьох років з моменту укладання договору про організацію перевезень пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області (внутрішньообласних маршрутах), транспортних засобів, працюючих на зазначеному у договорі маршруті (маршрутах), GPS-системами для здійснення контролю за дотриманням схем і графіків руху пасажирського транспорту. Перевізники–претенденти мають забезпечити диспетчерський контроль та управління перевезеннями самостійно або із залученням підприємства автобусних станцій (за договором).

На кожному об'єкті конкурсу, який включає приміські внутрішньообласні автобусні маршрути загального користування, забезпечується робота транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, в кількості до 50 відсотків загальної кількості автобусів.

Транспортні засоби, пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, повинні бути пристосовані для користування інвалідами з вадами зору, слуху та з ураженнями опорно-рухового апарату, а також передбачати можливість встановлення зовнішніх звукових інформаторів номера і кінцевих зупинок маршруту, текстових та звукових систем у салоні для оголошення зупинок.

До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які визначені в пункті 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, статті 45 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Розгляд питання щодо недопущення перевізників-претендентів до участі в конкурсах з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області, відбудеться 04.02.2022 під час засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164. Початок засідання – об 11-00. Відповідне рішення прийматиметься Організатором згідно з законодавством.

Перевізники зобов’язані здійснювати пільгові перевезення пасажирів згідно з чинним законодавством.

Необхідну інформацію про об'єкти конкурсів можна одержати за телефонами: 067-612-46-30, 095-734-28-50, або електронною поштою (звертатися за електронною адресою: transport@zoda.gov.ua).

Кінцевий строк прийняття документів для участі в конкурсах – до 17-00 18.01.2022. 

Документи на конкурси подаються до облдержадміністрації за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, каб. 537, каб. 505. Режим роботи: з понеділка по четвер – з 8-00 до 17-00, п’ятниця – з 8-00 до 15-45. Перерва на обід – з 12-00 до 12-45.

Перелік документів для участі у конкурсах визначений статтею 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» та пунктом 29 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081.

Для участі у конкурсі перевізник-претендент подає окремо щодо кожного об’єкта конкурсу такі документи:

  • заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати претендент;
  • відомості за підписом суб’єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті, з зазначенням підстав для їх використання перевізником;
  • відомості про додаткові умови обслуговування маршруту;
  • інформацію довільної форми про те, що перевізником-претендентом (вказати найменування перевізника) не вносилася плата за участь у конкурсі у зв`язку з відсутністю такої вимоги в оголошенні облдержадміністрації про проведення конкурсів, розміщеному у _____ (назва та номер друкованого видання);
  • анкету до заяви про участь у конкурсі з перевезення пасажирів;
  • копію податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) за останній квартал.

У випадку подання автобусів, за які можуть бути нараховані бали за системою оцінки пропозицій автомобільних перевізників-претендентів, разом з відомостями про автобуси також рекомендується подавати копії сертифікатів відповідності та екологічності.

Також з метою визначення переможців конкурсів на міжміських автобусних маршрутах (у разі рівних пропозицій претендентів) рекомендується разом з документами для участі у конкурсах подавати свідоцтва відповідності автобусів параметрам комфортності.

З метою вірного нарахування балів за автобуси за системою оцінки пропозицій автомобільних перевізників-претендентів під час проведення конкурсів та подальшого визначення предмету договорів про перевезення пасажирів пропонується разом з документами для участі у конкурсах подавати перелік автобусів, які будуть використовуватися на об’єкті конкурсу, із зазначенням державного реєстраційного номеру транспортного засобу, статусу автобусу (основний, резервний), номеру маршруту (рейсу), на якому працюватиме відповідний автобус. Вказаний документ подається в конверті (пакеті) з позначкою «№ 2».

Відповідно до пункту 28 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, на об’єкти конкурсів, в які входять міжміські автобусні маршрути, рекомендується подавати автобуси з кількістю зірочок 1-4 за параметрами комфортності (для роботи на маршрутах протяжністю до 150 км включно), та з кількістю зірочок 2-4 за параметрами комфортності (для роботи на маршрутах протяжністю понад 150 км).

Перевірку поданих документів на відповідність обов’язковим і додатковим умовам конкурсу та наявності усіх документів проводить Організатор.

Документи, подані перевізником-претендентом для участі в конкурсі, пронумеровуються, прошнуровуються, підписуються автомобільним перевізником або уповноваженою особою автомобільного перевізника із зазначенням кількості сторінок цифрами і словами.

Документи для участі в конкурсі подаються перевізником-претендентом у двох закритих конвертах (пакетах).

Конверт (пакет) з позначкою «№ 1», який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття.

Конверт (пакет) з позначкою «№ 2», який містить документи з інформацією про те, на який об'єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, відкривається під час засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників.

У разі подання перевізником-претендентом документів для участі в кількох конкурсах, що проводяться на одному засіданні, ним робиться однакова відмітка на конвертах № 1 і 2, які стосуються одного і того ж конкурсу, що дасть змогу визначити приналежність їх одне одному.

Якщо перевізник-претендент бере участь на кількох об’єктах конкурсу на внутрішньообласних автобусних маршрутах, які проводяться на одному засіданні конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників, а поданих ним пропозицій достатньо для виконання перевезень тільки на частині об’єктів конкурсів, він повинен визначити пріоритети щодо визнання його переможцем у конкурсах, про що робиться запис в пункті 1 заяви на участь у конкурсі. У разі визнання перевізника-претендента переможцем у конкурсі (конкурсах) з вищим пріоритетом до участі в інших конкурсах він не допускається.

У разі відсутності в перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників заяву на участь у конкурсі та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які перевізник-претендент пропонує використовувати на даному маршруті, а також інвестиційний проєкт-зобов'язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п'яти років.

У разі відсутності перевізників-претендентів, які мають автобуси, що відповідають умовам конкурсу, конкурс проводиться серед претендентів, які пропонують використовувати на даному маршруті автобуси, що відповідають вимогам безпеки, але не відповідають умовам конкурсу за класом, пасажиромісткістю, параметрами комфортності, з урахуванням поданих інвестиційних проєктів-зобов'язань щодо оновлення парку автобусів, які будуть повністю відповідати всім вимогам, у термін до п'яти років. 

Організатор укладає з переможцем конкурсу договір про перевезення пасажирів на 5 років, у разі відсутності в нього автотранспортних засобів, що відповідають Умовам – на 1 рік.

Строк дії договору продовжується один раз на п’ять років за рішенням Організатора за наявності заяви автомобільного перевізника – переможця попереднього конкурсу, форма якої передбачена в додатку 7 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, в якій, зокрема, зазначається інформація про підтверджене інвестування коштів на придбання більш нових та/або комфортабельних автобусів стосовно тих, які використовувалися автомобільним перевізником на об’єкті конкурсу, та наявності підстав вважати зазначеного автомобільного перевізника таким, що здійснював перевезення за цим маршрутом протягом попереднього періоду без порушення умов укладеного попереднього договору.

Видача бланків документів для участі в конкурсах здійснюється за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, каб. 537, каб. 505, у час, визначений для прийому документів на конкурси, до кінцевого строку прийняття документів. Перевізники-претенденти можуть використовувати бланки документів для участі в конкурсах, що затверджені Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081.

Місце проведення конкурсів (засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників): м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164. Початок конкурсів – об 11-00 10.02.2022.

У разі відсутності керівника перевізника-претендента на конкурсі з перевезення пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах його інтереси може представляти особа, яка має довіреність, видану перевізником-претендентом.

Плата за участь у конкурсах не стягується.

Для довідок з питань проведення конкурсів звертатися за телефонами: 067-612-46-30, 095-734-28-50 або електронною поштою (звертатися за електронною адресою: transport@zoda.gov.ua).

 

Дане оголошення про проведення конкурсів опубліковано відповідно до чинного законодавства у випуску газети «Запорозька Січ» від 23.12.2021 № 65 (7149).

Читайте також

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій