Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Кошти ДФРР для розвитку територій у 2021 році Запорізька область використала максимально

14 січня 2022 - 13:55

У 2021 році Запорізькій області   вдалося освоїти 138,7 мільйона гривень коштів Державного фонду регіонального розвитку.  Це найбільший показник за останні роки - 96%.

 Цим коштом в області здійснювалася реалізація 11 проєктів, з яких будівельні роботи завершено по 6-ти, а саме:

•  капітальний ремонт Запорізької школи-інтернату №7;

•  реконструкція Кушугумського НВК «Інтелект»;

•  капітальний ремонт ДНЗ № 24 «Ластівка» м. Мелітополь;

•  реконструкція багатофункціонального стадіону в смт Комишуваха;

•  реконструкція футбольного поля ФОК «Таврія» м. Василівка;

•  капітальний ремонт водоводу на м. Бердянськ в районі с. Володимирівка.

Реконструкція решти об’єктів розрахована на кілька років. Ще тривають такі роботи:

•  капітальний ремонт ДНЗ № 28 м. Бердянськ;

•  капітальний ремонт магістралі МВ І (смт Розівка);

•  реконструкція водоводу питної води м. Вільнянськ – смт Новомиколаївка;

•  реконструкція системи зрошення ТДАТУ в с. Лазурне;

•  реконструкція плавального басейну ШВСМ.

Державний фонд регіонального розвитку в Україні функціонує починаючи з 2012 року.

Загалом, за період існування фонду на реалізацію соціально-важливих проєктів область отримала 1,1 млрд грн, з яких освоєно 0,8 млрд грн.

За рахунок коштів фонду впродовж 10 років збудовано та реконструйовано понад 100 км водопровідних мереж, завдяки цьому якісні послуги, а головне, безперебійне постачання питної води, отримали більше ніж 25 тисяч жителів 12 сільських населених  пунктів.

Фінансування проєктів за рахунок державного фонду регіонального розвитку здійснюється виключно на конкурсній основі.

Конкурсний відбір проєктів на 2022 рік на обласному рівні вже проведено. За рішенням регіональної комісії  відібрано та сформовано перелік з 12 проєктів на суму з фонду 166,2  млн грн. З метою отримання коштів для фінансування у 2022 році цих проєктів, усі необхідні документи для розгляду і затвердження направлено до Мінрегіону України.

До переліку, в першу чергу, включено 2 перехідні проєкти, реалізація яких розпочата у 2021 році. Це капітальний ремонт ДНЗ № 28 у м. Бердянськ та капітальний ремонт магістралі (МВ І) у смт Розівка. Крім цього, у поточному  році планується реалізація:

• 2-х проєктів у сфері «охорони здоровʼя» – реконструкція інфекційно-боксованого відділення  КНП «Міська дитяча лікарня № 5» у м. Запоріжжя та капітальний ремонт   дитячої лікарні у м. Мелітополь;

• 2-х спортивних проєктів – реконструкція стадіонів у м. Енергодар  та с. Володимирівське (Широківська громада);

• 6-ти проєктів з модернізації навчальних закладів у м. Запоріжжя (ДНЗ № 1 та ліцей «Перспектива»), м. Мелітополь (ДНЗ № 1), садочок «Вербиченька» у м. Приморськ, НВК «Успіх» с. Володимирівське (Широківська громада), садочок «Теремок» у смт Нововасилівка.

Слід зазначити, що 11 з 12 відібраних до фінансування проєктів, включено до програми Президента України «Велике будівництво», у рамках якої вже третій рік поспіль триває масштабна розбудова якісної інфраструктури країни. Як результат, до кінця 2022 року маємо отримати відремонтовані та осучаснені об’єкти, з дотриманням усіх вимог інклюзивності.

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

Сила в русі: як спорт допомагає повернутися до життя ветеранам та ветеранкам

ПДВ без блокувань: як уникнути проблем при реєстрації податкових накладних

«Сьогодні інформація щодо ГПВ більш позитивна, ніж зазвичай», – речниця Запоріжжяобленерго

Безоплатне відновлення зору: у Запоріжжі проводять сучасні операції із заміни кришталика

«Я мрію, щоб в Україні з’являлося більше можливостей для розвитку молодих людей», – голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Анн-Клер Дюфей

Гранти на молодіжні проєкти: розпочався конкурс пропозицій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 971 удар по 42 населених пунктах Запорізької області

1000 безоплатних послуг за два місяці: у запорізьких стоматологіях діє програма зуболікування та зубопротезування для ветеранів

Українські проєкти можуть вийти на європейський рівень: стартував відбір на EDSA 2026

Список кандидатів, допущених до обрання представника від Запорізької області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України

«Молодь – не черга в очікуванні майбутнього, а пульс сьогодення», – заступниця начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Інна Киник