Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації мають бути створені підрозділи цивільного захисту на територіях

25 січня 2022 - 16:00

Сьогодні пройшли штабні тренування державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки   та надзвичайних ситуації з керівним складом органів управління територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту.  

Участь у тренуваннях від Запорізької облдержадміністрації  взяли голова ОДА Олександр Старух, його перший заступник  Володимир Шустов, заступники голови Руслан Шиханов та Геннадій Тімченко, керівниця апарату Зінаїда Бойко, керівники структурних підрозділів ОДА.

Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук, одним з основних питань є   створення на кожній території підрозділів цивільного захисту для оперативного реагування на надзвичайні ситуації. Такий підрозділ   у будь-якій ситуації буде виступати своєрідним кризовим центром. 

Також учасники  обговорили низку важливих питань, серед яких  оновлення системи оповіщення населення – цього не робили з 70-х років минулого століття. Голова облдержадміністрації Олександр Старух зауважив, що в області є потреба у  встановленні нової сучасної системи оповіщення, особливо у 30-кілометровій зоні довкола Запорізької АЕС.  Це можна буде зробити за допомоги держсубвенції місцевим бюджетам. 

Крім цього, йшлося і про необхідність перевірки технічного стану захисних споруд у Запорізькій області, щоб  привести їх до ладу. 

Ще одне питання, яке розглядали учасники тренувань, - умови для стабільної роботи житлово-комунального господарства під час виникнення надзвичайних ситуацій. На сьогодні енергетичні підприємства країни працюють стабільно. Як зазначалося, в Україні , працює 15 енергоблоків, працюють ГЕС, забезпечено запаси газу у розмірі 11,8 млрд м3. Цього повинно вистачити для сталого проходження опалювального сезону. 

Члени обласної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відзначили, що на сьогодні в області ситуація   контрольована. Всі питання оперативно вирішуються в робочому режимі.

 

Департамент культури та інформаційної діяльності

 

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)