Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Представники Консультативної Місії ЄС нададуть консультативну та технічну допомогу

26 січня 2022 - 12:45

Сьогодні відбулась зустріч керівництва області з представниками Консультативної Місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України. У зустрічі взяли участь голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, заступник голови ЗОДА Руслан Шиханов, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Артур Бойко,  керівник регіонального представництва КМЄС в Маріуполі Мартін Кулішек (Чеська Республіка), радник з питань належного врядування/управління кадрами Йосип Кракіч (Хорватія) та радник із політичних питань Томас Де Ріддер  (Нідерланди).

Метою місії є підтримка та запровадження консультацій у рамках реформування цивільного сектору безпеки. 

Учасники дискусії обговорили низку питань, які пов’язані з внутрішньою та зовнішньою безпекою, проте не регулюються державними правоохоронними органами. Зокрема, зараз важливою темою є поширення фейків у соціальних мережах. Це той аспект, який неможливо регулювати, проте він дуже впливає на загальний рівень безпеки у країні.

Ще однією важливою темою є тема домашнього насилля. Зараз у Запорізькій області діють 35 спеціальних служб підтримки для осіб, постраждалих від домашнього та гендерно обумовленого насильства. Так, 2 грудня 2021 року відбулося засідання координаційної ради, на якому було приділено увагу посиленню взаємодії між суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми, здійсненню взаємодії щодо гендерної рівності, рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків в політичному, економічному та культурному житті, протидії дискримінації за ознакою статі. Відповідні координаційні ради регулярно діють в кожній  райдержадміністрації області та в 26 територіальних громадах.

Окремо сторони обговорили  заходи  щодо охорони   громадської безпеки і порядку, боротьби зі злочинністю, передбачених   обласною  Програмою профілактики правопорушень та забезпечення громадської безпеки в Запорізькій області,  стан матеріально-технічної бази відповідних органів. В межах виконання  обласної програми протягом 2021 року суб’єктам була надана допомога на загальну суму 7 656,937 тис грн.

Також порушувалося проблемне питання  недостатньої підготовки кадрів.  Представники облдержадміністрації запропонували опрацювати пропозицію щодо адаптації деяких європейських програм, які допоможуть у навчанні та отриманні практики.

  • Наші люди, приїжджаючи до Хорватії, Чехії та будь-якої іншої країни, швидко адаптуються до правил та норм, які там есть. Різниці між людьми немає, є різниця десь в системі, - зауважив Олександр Старух

Зараз представники регіонального представництва Місії здійснюють моніторинг поліцейських відділків Запорізької області, аби надати їм консультативну та технічну допомогу у питаннях:

  • встановлення систем Custody Records,  що запобігатиме порушенню прав людини в ізоляторах тимчасового утримання;  

  • організації “зелених кімнат” для роботи з неповнолітніми свідками та жертвами злочинів;  

  • підготовки поліції  до роботи під час туристичного сезону.  

Голова ОДА Олександр Старух наголосив, що ми завжди готові переймати  передовий європейський досвід, особливо в такій галузі. Адже охорона громадської безпеки і порядку є одним з пріоритетних завдань обласної влади.
Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)