Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Мешканці Запорізької області можуть вступити до лав територіальної оборони

21 лютого 2022 - 12:05

Сьогодні голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух провів брифінг, де розповів про підрозділи територіальної оборони на території Запорізької області та законопроєкти, що  регулюють їх діяльність.

У травні 2021 року, з ініціативи військовослужбовців, Президент подав на розгляд ВРУ законопроєкт 5557 “Про основи національного спротиву” та супутній 5558 “Щодо збільшення чисельності ЗСУ” як невідкладні. У липні їх було прийнято конституційною більшістю. Підтримка створення національного спротиву показала справжню єдність всередині українського парламенту в питанні оборони держави. Олександр Старух нагадав, що закон вступив в силу 1 січня 2022 року, тоді ж було призначено Командувача сил ТрО бригадного генерала Юрія Галушкіна. Заступником Командувача є полковник Сергій Собко. Це – досвідчені бойові командири, учасники російсько-української війни, які до того ж мають великий досвід організації роботи підрозділів та видів військ.

  • У липні їх було прийнято конституційною більшістю. Підтримка створення національного спротиву показала справжню єдність всередині українського парламенту в питанні оборони держави. Взагалі, закон про національний спротив – це імплементація концепції всеохоплюючої оборони – однієї з практик країн-членів НАТО, яка є однією з ключових у Стратегії воєнної безпеки, затвердженої Президентом у березні 2021 року, - розповів голова Запорізької ОДА.

Взагалі, як підкреслив очільник області, територіальна оборона – це мешканець області, який підписав контракт з Силами територіальної оборони ЗСУ, але далі працює на своїй звичній роботі. Добровільно він може залучатися до заходів підготовки хоч щотижнево; раз на рік (або й на кілька років) він бере участь в навчальних зборах. А в годину Х прибуває до штабу свого підрозділу, бере зброю та обороняє своє місто чи село, об’єкти критичної інфраструктури до підходу регулярної армії.

До лав Територіальної оборони можна вступити як резервіст або долучитися до проходження дійсної служби, тобто мати повну зайнятість у військовій частині, підписавши відповідний контракт.

Всю інформацію про те, як стати до лав Територіальної оборони, можна знайти на сайті https://sprotyv.in.ua/,  працює гаряча лінія 0 800 507 028.
Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

У Запорізькій області обговорили актуальні питання євроінтеграції

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 01.04.23 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 01.04.2023, 402 доба

Головне – справедливість, для нашої держави й наших людей, які зазнали втрат через російську агресію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 31.03.2023

Громада Запорізького району отримала будівельні матеріали для ліквідації наслідків ранкового обстрілу

Президент і глави іноземних держав та урядів ушанували пам’ять жителів Бучі, які загинули під час російської окупації

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

СБУ встановила ще п’ятьох колаборантів, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Стан атмосферного повітря на території житлової забудови м. Запоріжжя 24.03.2023 – 30.03.2023

Юрій Малашко: “Ситуація напружена, але стабільна”