Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Влада оперативно реагує на викрадення людей та робить усе можливе задля їх скорішого повернення (ВІДЕО)

29 березня 2022 - 13:05

Уповноважена особа з питань дотримання норм Міжнародного права щодо цивільних громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які протиправно затримані і утримуються окупаційними силами рф в ув’язненні, а також тих, що зникли безвісти Антоніна Шостак розповіла про алгоритм дій у разі викрадення людини окупантами. 

 

  • Вчора поступила заява щодо викрадення нашої журналістки Ірини Дубченко. Хочу звернутися до близьких та рідних. Відповідне реагування на сьогодні здійснено. Вказана інформація передана у відповідні структури. Я розумію, що люди хочуть почути певні алгоритми, механізми дій, але з метою дотримання захисту  персональних даних, ми не можемо розголошувати цю інформацію. Ця інформація надається лише близьким та рідним та правоохоронним органам. Що стосується викрадень посадових осіб, а саме мера Матвєєва, Прийма, я хочу зазначити, що було відкрито кримінальні провадження, триває досудове розслідування, відповідними органами СБУ здійснюється ряд заходів у межах досудового розслідування і відповідне реагування здійснюється державними структурами шляхом направлення відповідних листів Уповноваженого з прав людини і комітету з дотримання прав людини при ООН. 

 

Важливо зазначити, що у Запорізький ОВА була створена робоча група, яка займається питаннями дотримання норм Міжнародного гуманітарного права щодо цивільних громадян, які потрапили в полон російських окупантів. Зокрема, працює гаряча лінія, куди може звернутися будь-який громадянин України, іноземець або особа без громадянства.

  • Хочу зазначити, що збільшилась кількість цивільних громадян, які викрадаються та незаконно утримуються російськими військами. Також хочу звернути увагу, що збільшилися випадки шахрайських дій з боку осіб, які намагаються скористатися чужим горем. Перш за все, звертаюсь до громадян Запоріжжя та області. Не погоджуйтесь на будь-які сумнівні пропозиції, які надходять вам щодо обміну ваших близьких та рідних з боку осіб, які телефонують та пишуть вам. Питаннями обміну цивільних осіб, відповідно до Женевської конвенції та до норм українського законодавства, норм міжнародного права займаються державні установи та установи, які безпосередньо уповноважені згідно нашого законодавства, - зазначила Антоніна Шостак.

 

Телефон гарячої лінії 0800 503 508. 

 

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=eGl5u9CKYDY 


 

Департамент культури та інформаційної політики


 

Читайте також

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами