Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Влада оперативно реагує на викрадення людей та робить усе можливе задля їх скорішого повернення (ВІДЕО)

29 березня 2022 - 13:05

Уповноважена особа з питань дотримання норм Міжнародного права щодо цивільних громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які протиправно затримані і утримуються окупаційними силами рф в ув’язненні, а також тих, що зникли безвісти Антоніна Шостак розповіла про алгоритм дій у разі викрадення людини окупантами. 

 

  • Вчора поступила заява щодо викрадення нашої журналістки Ірини Дубченко. Хочу звернутися до близьких та рідних. Відповідне реагування на сьогодні здійснено. Вказана інформація передана у відповідні структури. Я розумію, що люди хочуть почути певні алгоритми, механізми дій, але з метою дотримання захисту  персональних даних, ми не можемо розголошувати цю інформацію. Ця інформація надається лише близьким та рідним та правоохоронним органам. Що стосується викрадень посадових осіб, а саме мера Матвєєва, Прийма, я хочу зазначити, що було відкрито кримінальні провадження, триває досудове розслідування, відповідними органами СБУ здійснюється ряд заходів у межах досудового розслідування і відповідне реагування здійснюється державними структурами шляхом направлення відповідних листів Уповноваженого з прав людини і комітету з дотримання прав людини при ООН. 

 

Важливо зазначити, що у Запорізький ОВА була створена робоча група, яка займається питаннями дотримання норм Міжнародного гуманітарного права щодо цивільних громадян, які потрапили в полон російських окупантів. Зокрема, працює гаряча лінія, куди може звернутися будь-який громадянин України, іноземець або особа без громадянства.

  • Хочу зазначити, що збільшилась кількість цивільних громадян, які викрадаються та незаконно утримуються російськими військами. Також хочу звернути увагу, що збільшилися випадки шахрайських дій з боку осіб, які намагаються скористатися чужим горем. Перш за все, звертаюсь до громадян Запоріжжя та області. Не погоджуйтесь на будь-які сумнівні пропозиції, які надходять вам щодо обміну ваших близьких та рідних з боку осіб, які телефонують та пишуть вам. Питаннями обміну цивільних осіб, відповідно до Женевської конвенції та до норм українського законодавства, норм міжнародного права займаються державні установи та установи, які безпосередньо уповноважені згідно нашого законодавства, - зазначила Антоніна Шостак.

 

Телефон гарячої лінії 0800 503 508. 

 

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=eGl5u9CKYDY 


 

Департамент культури та інформаційної політики


 

Читайте також

Голоси дітей: в обласному центрі вшанували пам'ять безневинних жертв російської агресії

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Олена Зеленська відкрила у Харкові пам'ятник дітям, які загинули в результаті збройної агресії РФ

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 04.06.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 04.06.2023

Запорізька область 466 добу стримує російського окупанта

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 04.06.202022, 466 доба

Будь ласка, не забувайте дякувати нашим воїнам персонально

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 03.06.2023

Святковий настрій продовжується: у Запоріжжі влаштували захід для дітей захисників

Обласна влада посилює контроль за доступом до укриттів

Мінреінтеграції надало роз'яснення щодо актуалізації формування переліку територій