Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

4 квітня 2022 - 10:05

На сьогодні, 04 квітня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання знаходяться 27,6 тис. абонентів у 93 населених пунктах Запорізької області. 03.04.2022 внаслідок бойових дій на території Пологівського району без електропостачання залишилося понад 20 населених пунктів Пологівського та Запорізького районів. По Запорізьких міських електромережах зранку того ж дня виникло масштабне пошкодження електрообладнання, через що було порушено енергопостачання понад 2 тисяч домівок. Станом на вечір практично всі вони були заживлені.

За останні дві доби пошкоджено 17 ліній ПАТ «Запоріжжяобленерго» напругою від 10 кВ до 150 кВ. Також, залишаються пошкодженими частина високовольтних ліній НЕК «Укренерго».

Відновлення електропостачання в умовах бойових дій проводиться за першої можливості у разі допуску працівників для проведення відповідних робіт. Так, за останні дві доби працівниками Оріхівських електромереж відновлено електропостачання близько 1,5 тис. родин. Також, усунуто пошкодження у Вільнянських мережах, спричинені несприятливими погодними умовами (заживлено понад 180 абонентів). 

Ситуація із газопостачанням без змін. Загалом по області пошкоджено близько 4,0 км газорозподільних газопроводів, 4 шафові регуляторні пункти газу (ШРП), без газопостачання знаходиться 62,1 тис. абонентів у 52 населених пунктах Запорізької області. Повністю відключені від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області. Газопостачання в інших населених пунктах порушене внаслідок ведення бойових дій.

З початку бойових дій було відновлено роботу 1 шафового регуляторного пункту газу (ШРП), відновлено газопостачання для 7,2 тис. абонентів. Інші пошкоджені мережі та обладнання планується невідкладно відновити після отримання доступу для проведення аварійно-відновлювальних робіт. 

По централізованому водопостачанню та водовідведенню за останній час змін не відбувалося. 

За інформацією Пологівської районної військової адміністрації внаслідок обстрілів пошкоджено 9 приватних будинків у с. Преображенка Пологівського району. Також пошкоджено житлові будинки у м. Оріхів. Інформація по завданим громадянам збиткам постійно змінюється та уточнюється.

Загалом, за наявною інформацією, по області повністю зруйновано або частково пошкоджено 75 домоволодінь у населених пунктах Бердянського, Василівського та Пологівського районів.

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

Запоріжжя разом з усією країною вшанувало пам'ять загиблих воїнів

“Україна є! Україна буде!”, - в Запорізькій області вшанували мужніх воїнів всіх часів

До Дня захисників і захисниць України в обласному центрі вшанували пам’ять загиблих Героїв

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 01.10.2023, 585 ДОБА

За минулу добу зафіксовано 157 ворожих обстрілів по 27 населених пунктах

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЩОДО НАСЛІДКІВ ПІДРИВУ КАХОВСЬКОЇ ГЕС ДЛЯ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ

Нарада з представниками міжнародних організацій щодо надання допомоги у твердому паливі

Ворог вів вогонь по 21 населеному пункту – зафіксовано 130 ударів

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 30.09.2023, 584 ДОБА