Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Першочергове завдання для області – це забезпечення територій продуктами, ліками та іншими речами першої необхідності

4 квітня 2022 - 13:20

Під головуванням очільника ЗОВА Олександра Старуха відбулось чергове засідання гуманітарного штабу, на якому обговорили ряд важливих питань, що вимагають невідкладного впорядкування.

Зокрема, обговорили вдосконалення системи доставки гуманітарних вантажів, щоб вона була ефективнішою та дієвішою. Важливим елементом в цьому процесі є зворотний зв’язок, обрахунки розподілення та  доставки вантажів  до отримувачів. Протягом місяця роботи гуманітарна комісія вже вибудувала та відпрацювала стрункий  логістичний алгоритм. Зараз багато людей з тимчасово окупованих територій потребують підтримки та звертаються з приводу інформації по гуманітарним вантажам. Відпрацьована логістика уже сьогодні допомагає в отриманні відповідей на ці питання. 

  • Ми бачимо правильні питання людей щодо того, як розподіляють гуманітарну допомогу, чи дістається вона за призначенням. Фактично остання ланка у цьому ланцюжку – районна адміністрація чи голова громади. Повинна бути зворотна інформація від них. Тож маємо орієнтуватись на систему, яка була б прозора, ефективна та зрозуміла, - наголосив Олександр Старух.

Окрім того,  очільник Запорізької ОВА зазначив, що зараз кількість потягів з   гуманітарними вантажами постійно  збільшується.  Запорізька область має вчасно  розподіляти та доставляти вантажі у громади нашої та Донецької області, попри завади з боку російського окупанта.

В ході засідання гуманітарної комісії заступниця голови ЗОВА Злата Некрасова зазначила, що першочергове завдання для області   – це забезпечення територій продуктами, ліками та іншими речами першої необхідності. 

Як зазначили представники залізниці, всі вагони знаходяться під контролем та відстежуються. Вони проходять декілька перевірочних та сортувальних станцій. Потім вантаж доставляється до складів та вже там розподіляється згідно потреб регіону. Формують потреби голови територіальних громад та райдержадміністрацій. 

Гуманітарну допомогу Запоріжжя отримує з різних куточків України. Вона також розрахована і для військовослужбовців. 

Наразі Запорізька обласна військова адміністрація відслідковує усі відправлення та доставку гуманітарної допомоги безпосередньо до людей. Представники ЗОВА та представники районних державних адміністрацій відпрацьовують механізм зворотного інформування та взагалі комунікації. Таким чином, знаючи, куди вантажі були доставлені, а куди ні, будуть плануватися подальші відправлення та маршрути. 

Важливим аспектом у доставці гуманітарної допомоги є, зокрема якісна організація роботи у містах, де її пакують та відправляють. Велику роль у цьому відіграють волонтери. Продовжується організація їх роботи задля підвищення ефективності доставки.  

Наприкінці засідання Олександр Старух подякував злагодженій команді влади та громадськості, яка ефективно працює уже 40 діб, та закликав не знижувати темпів у роботі. Адже від неї залежить добробут жителів регіону, що перебуває у складних умовах воєнних дій.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 27.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 27.03.2023, 397 доба

Сила України – це сила всіх, хто б’ється за Україну і хто допомагає. Звернення Президента 26.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 26.03.2023

Юрій Малашко привітав нацгвардійців з 9-ю річницею створення військового формування

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 26.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 26.03.2023, 396 доба

Саме повномасштабний програш Росії буде надійною гарантією від нових агресій та криз

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 25.03.2023

Громади Запорізької області отримали портативні джерела живлення від міжнародних донорів

За дві доби агресор завдав близько 200 ударів по території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 25.03.2023