Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Першочергове завдання для області – це забезпечення територій продуктами, ліками та іншими речами першої необхідності

4 квітня 2022 - 13:20

Під головуванням очільника ЗОВА Олександра Старуха відбулось чергове засідання гуманітарного штабу, на якому обговорили ряд важливих питань, що вимагають невідкладного впорядкування.

Зокрема, обговорили вдосконалення системи доставки гуманітарних вантажів, щоб вона була ефективнішою та дієвішою. Важливим елементом в цьому процесі є зворотний зв’язок, обрахунки розподілення та  доставки вантажів  до отримувачів. Протягом місяця роботи гуманітарна комісія вже вибудувала та відпрацювала стрункий  логістичний алгоритм. Зараз багато людей з тимчасово окупованих територій потребують підтримки та звертаються з приводу інформації по гуманітарним вантажам. Відпрацьована логістика уже сьогодні допомагає в отриманні відповідей на ці питання. 

  • Ми бачимо правильні питання людей щодо того, як розподіляють гуманітарну допомогу, чи дістається вона за призначенням. Фактично остання ланка у цьому ланцюжку – районна адміністрація чи голова громади. Повинна бути зворотна інформація від них. Тож маємо орієнтуватись на систему, яка була б прозора, ефективна та зрозуміла, - наголосив Олександр Старух.

Окрім того,  очільник Запорізької ОВА зазначив, що зараз кількість потягів з   гуманітарними вантажами постійно  збільшується.  Запорізька область має вчасно  розподіляти та доставляти вантажі у громади нашої та Донецької області, попри завади з боку російського окупанта.

В ході засідання гуманітарної комісії заступниця голови ЗОВА Злата Некрасова зазначила, що першочергове завдання для області   – це забезпечення територій продуктами, ліками та іншими речами першої необхідності. 

Як зазначили представники залізниці, всі вагони знаходяться під контролем та відстежуються. Вони проходять декілька перевірочних та сортувальних станцій. Потім вантаж доставляється до складів та вже там розподіляється згідно потреб регіону. Формують потреби голови територіальних громад та райдержадміністрацій. 

Гуманітарну допомогу Запоріжжя отримує з різних куточків України. Вона також розрахована і для військовослужбовців. 

Наразі Запорізька обласна військова адміністрація відслідковує усі відправлення та доставку гуманітарної допомоги безпосередньо до людей. Представники ЗОВА та представники районних державних адміністрацій відпрацьовують механізм зворотного інформування та взагалі комунікації. Таким чином, знаючи, куди вантажі були доставлені, а куди ні, будуть плануватися подальші відправлення та маршрути. 

Важливим аспектом у доставці гуманітарної допомоги є, зокрема якісна організація роботи у містах, де її пакують та відправляють. Велику роль у цьому відіграють волонтери. Продовжується організація їх роботи задля підвищення ефективності доставки.  

Наприкінці засідання Олександр Старух подякував злагодженій команді влади та громадськості, яка ефективно працює уже 40 діб, та закликав не знижувати темпів у роботі. Адже від неї залежить добробут жителів регіону, що перебуває у складних умовах воєнних дій.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 737-го дня війни

У Запорізькому окружному адміністративному суді підбили підсумки роботи за 2023 рік

Західні партнери допоможуть облаштувати житло для переселенців у Запоріжжі

Чи потрібні бізнесу інженерні та технічні спеціалісти: долучайтеся до опитування

Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розширюється на прифронтові Запоріжжя, Миколаївщину, Харківщину, Херсонщину, Чернігівщину та всю Сумщину

СБУ встановила ще 4 зрадників, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Евакуація з прифронтових населених пунктів триває: Іван Федоров закликав людей виїжджати з небезпечних територій

В Запоріжжі відзначили успіхи спортсменів регіону на міжнародних змаганнях

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

71-річний чоловік загинув внаслідок ворожої ракетної атаки по Юльївці Запорізької області. 68-річна жінка отримала поранення

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 736-го дня війни

Україною шириться сказ: фахівець розповів про ситуацію в Запорізькій області