Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Окуповані території Запорізької області мають бути звільнені (ВІДЕО)

25 квітня 2022 - 15:00

Під час етеру телеканалу “Прямий” очільник ЗОВА Олександр Старух розповів про ситуацію в області та наголосив на необхідності швидкого звільнення територій.

З початку бойових дій в Україні Запорізька область постійно зазнає атак. Вони не припинялися, лише змінювалась їх інтенсивність. Військовослужбовці ЗСУ тримають оборону.

Останній час активізувалися зіткнення на східній ділянці по кордону з Донецьком. Також відбуваються регулярні обстріли Оріхова, Комишувахи та громад навколо них, зокрема, Степногірської ТГ.

Олександр Старух зазначив, що ОВА тримає постійний контакт з людьми за лінією зіткнення. Попри події, юридичний статус територій не визначений як окупований. Органи місцевого самоврядування у обмеженому обсязі, але виконують свої повноваження. Наскільки це можливо, постачається електроенергія та працює водопостачання, працюють й  комунальні заклади.

- Там, де швидко були захоплені території, менше руйнувань, але люди під тиском. Фактично, терористи окупували наші території. Там, де були бойові зіткнення, є інформація про злочини і про вбивства, але дістатися туди наразі неможливо, - пояснив очільник ЗОВА. 

Також відомо, що не всі жителі окупованих територій змогли виїхати. У цих населених пунктах гинуть люди.

- У Кам’янському люди вийшли на город, прилетів снаряд і три людини -  вся сім’я загинула, - повідомив Олександр Старух.

По територіям з початку війни було зафіксовано випадки колабораціонізму. На цих людей порушуються карні справи. Кожен з колаборантів понесе відповідальність. Є люди, які зрадили своїй присязі або громадянському обов’язку. Але більшість посадовців, депутатів та керівників комунальних закладів продовжують виконувати свої обов’язки у правовому полі України.

- Ми маємо досвід Донецької області, затягувати ситуацію з деокупацією не варто.Треба якомога швидше звільняти ці території, - підкреслив Олександр Старух.

Наразі комунікація між деякими територіями ускладнена через негоду, не було можливості проїхати по більш безпечній дорозі, на іншій дорозі активізувалися бойові дії. Кількість транспорту зменшилась в 5-7 разів, а це невчасно довезена гуманітарна допомога. Також окупанти не полишають спроб дискредитувати ЗСУ за допомогою обстрілів населених пунктів Василівського району. Такі провокації відбуваються регулярно.

Більше детально у відео: 

 

   


Департамент культури та інформаційної діяльності

Читайте також

Один поранений та двоє загиблих після ударів по прифронтовим населеним пунктам

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 10.06.2023

Щодо стану справ на території області внаслідок підриву російськими окупаційними військами Каховської ГЕС

Руслан Мовчан на прямому зв'язку з жителями області

За добу правоохоронці задокументували 77 ворожих ударів по території Запорізької області, є загиблі

472 добу незламний Запорізький край тримається під натиском війська рф

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 10.06.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10.06.2023, 472 доба

Ми бачимо героїзм наших воїнів і вдячні за кожну хвилину їхнього життя, яке є життям України

Руслан Мовчан про оперативну ситуацію в регіоні

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

Значна кількість укриттів області виявились зачиненими