Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.04.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 64 доба (ВІДЕО)

28 квітня 2022 - 22:15

Ворог намагається скувати наші війська та утримати раніше зайняті рубежі, здійснює вогневе ураження позицій підрозділів Сил оборони Запорізького краю із застосуванням реактивних систем залпового вогню і артилерії практично вздовж всієї лінії зіткнення. Росіяни безуспішно намагаються наступати і продовжують посилювати угрупування військ. Однак українські мужні та вмілі воїни дають гідну відсіч кожній спробі окупантів отримати перевагу. 

Відтак сьогодні Сили спеціальних операцій  знищили важливий інфраструктурний об'єкт в тилу ворога і  сповільнили забезпечення ворожих підрозділів з кримського напрямку. Українські військовослужбовці підірвали залізничний міст, який був для росіян важливим логістичним об'єкт на шляху з анексованого Криму до окупованого Мелітополя. Саме тут ворог регулярно перевозив залізницею техніку та боєприпаси, що допомагало нарощувати ворожі сили в напрямку Поліг, Токмака та Маріуполя. Завдяки наших спецпризначенцям відремонтувати міст буде для військ рф дуже непростим завданням.

Зі слів мешканців Василівки, у місті значно збільшилася кількість російських військових. Вони розміщуються у житлових кварталах, аби ховатися за цивільними та використовувати їх як за живий щит. Також відомо, що окупанти роздають гуманітарну допомогу та медикаменти лише тим, хто їх підтримує та сприяє їхній злочинній діяльності. Багато жителів співпрацювати з росіянами відмовляються. 

  Ситуація в Пологівському районі залишається напруженою. Через терористичні дії окупаційних військ кількість руйнувань збільшується щодня. Під обстрілами знаходяться Оріхів та Гуляйполе, а також населені пункти навколо.

У селах Ботієве та Строганівка Мелітопольського району окупаційна комендатура вимагає від підприємців відкривати магазини, кафе, місця відпочинку та дозвілля.  Однією з умов безпечної роботи є відсутність на полицях магазинів товарів українського виробництва.  Натомість українських підприємців активно агітують торгувати товарами з Криму та вводити “рубльову зону”. 

Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо факту сьогоднішнього авіаудару по Запоріжжю.  Військовослужбовці збройних сил рф застосували ракету класу Х-55 «повітря-земля» по приватному сектору міста. Внаслідок ворожої атаки зруйновані житлові будинки. За попередніми даними, 5 людей травмовано, серед них 11-річний хлопчик. 
Ще одне провадження відкрито за фактом викрадення окупантами зерна з території Запорізької області. За даними слідства, 26 квітня 2022 року озброєні російські військові, погрожуючи застосуванням фізичного насильства, пограбували філію одного з сільгосптовариств у місті Кам’янка-Дніпровська. Викрадені з підприємства 61 тонна пшениці та інше майно окупанти вивезли на вантажному транспорті, що також перебував у розпорядженні філії.

Перемога ніколи не дається легко, але ми віримо в Збройні Сили України і знаємо, що Перемога буде за нами!Слава Україні! Героям слава!

Речник ЗОВА, полковник Іван Арєф’єв

Читайте також

Рекомендації звільненим з полону Захисникам, родинам та ЗМІ

Діалог влади та бізнесу: літній сезон без податкових ризиків – правила роботи для розважального бізнесу

Впродовж доби окупанти завдали 749 ударів по 46 населених пунктах Запорізької області.

«Карпатська зміна»: ще понад 100 дітей із Запорізької області вирушили на відпочинок до Ужгорода

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.06.2026

Три нагороди для Запорізького краю: спортсменки ШВСМ стали призерками чемпіонату України зі стрибків у воду

Понад 350 фахівців Центрів ментального здоров’я зможуть підвищити кваліфікацію з психологічної підтримки ветеранів

«Якщо ти прийшов і здав кров, то це, як мінімум, два врятованих життя»: як працює Запорізький обласний центр служби крові

Повага починається з паркування: у Запоріжжі нагадали про права людей з інвалідністю

Упродовж доби окупанти завдали 830 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

«Карпатська зміна»: нові друзі, командний досвід, впевненість у власних силах

Задля порятунку життя і здоров’я людей: в Широківській громаді створено новий Центр безпеки