Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: “Ми відбудуємо все, що зруйнував ворог”

10 червня 2022 - 15:50

Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух сьогодні побував у дитячому садочку, який знаходиться у смт Степногірськ Василівського району. У двір цього дошкільного навчального закладу нещодавно поцілила ворожа ракета, осколками вибило близько ста вікон, пошкодило стіни та меблі. 

Голова Степногірської селищної ради Ірина Кондратюк розповіла, що в момент прильоту у садочку знаходився черговий, але він не постраждав. Людину врятувало правило “двох стін”. Але ворог майже щодня обстрілює селище міського типу, тому під загрозою - кожен житель. В населеному пункті з початку березня відсутнє централізоване водозабезпечення, не працюють аптеки. 

  • Воду ми підвозимо під будинки через день, магазини працюють, але на жаль закрилися аптеки. Все одно ми намагаємося людям привозити ліки. Коли нас обстрілюють і влучають по дротах, добу - дві можемо бути без світла. Нещодавно впав снаряд біля школи, пошкодило спортивну залу. Також постраждало дві багатоповерхівки й вісім приватних будинків, - розповіла посадовиця. 

Ще один навчальний заклад, який намагався зруйнувати окупант - школа у стм Комишуваха. Навчальний заклад має історичну цінність, оскільки його будівлі вже понад 100 років. Ворог поцілив ракетою у двір. Від цього були пошкоджені класи, поламані меблі, вибиті вікна. У цій школі навчалися й діти з особливими потребами. Представники громади розповіли, що в освітньому закладі нещодавно зробили ремонт, хотіли ще відновити спортивний майданчик. Також у Комишувасі були прильоти й у житлові будинки. Одна з квартир була зруйнована вщент.

Олександр Старух зазначив, що окупант продовжує нещадно руйнувати заклади освіти й житловий фонд. А це неабиякі збитки для людей. Керівник ЗОВА вкотре наголошує на важливості фіксувати всі наслідки ворожих атак та звертатися до правоохоронних органів.

  • Переконаний, що ми відбудуємо цей садочок і школу, вони будуть ще кращими, ніж були до цього. Ворог руйнує школи та дитячі садки, але попри це, наші діти й надалі будуть здобувати освіту. Обласна влада разом із громадою обов’язково відновить зруйноване та учні зможуть повернутися вже до нових класів. Своєю чергою, ще раз нагадую, що всі руйнування треба фіксувати, щоб ми потім від країни-агресора змогли компенсувати завдані ними збитки, - наголосив керівник ЗОВА. 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також