Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Договори на зміну постачальника газу повинні бути переукладені автоматично

25 червня 2022 - 12:10

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко розповів про стан постачання комунальних послуг у Запорізькій області, а також перехід користувачів від деяких постачальників до Нафтогазу.

На сьогодні внаслідок дій країни агресора ситуація складна. Внаслідок обстрілів регулярно виникають пошкодження комунікацій, ліній електропостачання, газопроводів.Наразі 82 населених пункти повністю або частково без електропостачання, це понад 24 тисячі абонентів.

 Без газопостачання 107 населених пунктів, а це 81 тис абонентів. Пошкоджено магістральні газопроводи у Донецькій області, внаслідок цього постраждали 87 населених пунктів. Поблизу м. Пологи також було пошкоджено магістральний газопровід.

Внаслідок відсутності електроенергії у деяких населених пунктах виникають проблеми з водопостачанням. Близько 30 населених пунктів знаходиться без централізованого водозабезпечення. Організовано підвіз води, використовуються генератори на свердловинах.

  • Як приклад щодо дій місцевих органів влади по відновленню комунікаційних мереж є Воздвижівська сільська рада Пологівського району, населені пункти з березня без електропостачання. За допомогою Червоного Хреста встановлено 7 генераторів, відновлюється електро- та водопостачання, - повідомив Віталій Литвиненко.

Працівники комунальних підприємств в таких тяжких умовах за першої можливості відновлюють мережі, щоб мешканці області мали доступ до всіх послуг. Проблема комунальних послуг комплексна, на сьогодні понад 1500 багатоповерхових та одноповерхових будинків пошкоджено чи зруйновано.

Існує проблема з оплатою рахунків за надані газ, електрику та воду. На окупованих територіях, попри надання населенню послуг, наразі дуже низький рівень розрахунків. На підконтрольних територіях рівень розрахунків набагато вищий. В залежності від виду послуг є підприємства на окупованих територіях, які продовжують виконувати свої функції без сильного впливу окупантів,  але існують і випадки прямого впливу на роботу та втручання у діяльність підприємств.

З 1 травня споживачі Запоріжгаззбуту перейшли до Нафтогазу України. Через те, що були різні повідомлення про зміну постачальника, деякі люди вже оплатили за надані послуги у травні саме Запоріжгаззбуту. Цим людям необхідно буде звернутися у м.Запоріжжі на вул. Волгоградську 26, разом з паспортом, ідентифікаційним кодом та випискою з банку.

Нові договори укладати не потрібно. Вони автоматично були переукладені. Абонентам варто у чат ботах або на сайті https://gas.ua  зареєструвати особистий кабінет, дізнатися номер особистого рахунку. Тариф зафіксовано на рівні минулого року і він буде зберігатися протягом всього опалювального сезону.

  • На сьогодні це законопроєкт, який ще не прийнятий. У його положеннях протягом воєнного стану та протягом 6 місяців після його закінчення не будуть підвищуватись тарифи природного газу та теплопостачання. Передбачається, що протягом цього періоду тарифи будуть на рівні, який був станом на 24 лютого, - повідомив Віталій Литвиненко.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 841-го дня війни

Україна та США уклали двосторонню безпекову угоду

«Графіки відключень змінюються відповідно до ситуації в єдиній енергомережі»: речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго» про енергетичну ситуацію в регіоні

«Двозонні електролічильники – дієвий спосіб заощадити кошти», – радник директора «Запоріжжяелектропостачання» Євген Зінченко

Україна – Литва: оголошено конкурс проєктів міжнародних молодіжних обмінів

«Україно, вперед!» – марка Укрпошти з такою назвою підтримує збірну України з футболу

Запорізька молодь влаштувала кібертурнір FIFA, аби підтримати нашу збірну з футболу на Євро-2024

«Пліч-о-пліч:»: запорізькі команди вже у столиці, готові змагатися за першість країни

Написання резюме, самопрезентація та вибір професії – індивідуальні консультації для запорізької молоді

За матеріалами СБУ до 10 років позбавлення волі засуджено окупаційного очільника Запорізької АЕС

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 404 рази вдарили по Запорізькій області