Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Договори на зміну постачальника газу повинні бути переукладені автоматично

25 червня 2022 - 12:10

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко розповів про стан постачання комунальних послуг у Запорізькій області, а також перехід користувачів від деяких постачальників до Нафтогазу.

На сьогодні внаслідок дій країни агресора ситуація складна. Внаслідок обстрілів регулярно виникають пошкодження комунікацій, ліній електропостачання, газопроводів.Наразі 82 населених пункти повністю або частково без електропостачання, це понад 24 тисячі абонентів.

 Без газопостачання 107 населених пунктів, а це 81 тис абонентів. Пошкоджено магістральні газопроводи у Донецькій області, внаслідок цього постраждали 87 населених пунктів. Поблизу м. Пологи також було пошкоджено магістральний газопровід.

Внаслідок відсутності електроенергії у деяких населених пунктах виникають проблеми з водопостачанням. Близько 30 населених пунктів знаходиться без централізованого водозабезпечення. Організовано підвіз води, використовуються генератори на свердловинах.

  • Як приклад щодо дій місцевих органів влади по відновленню комунікаційних мереж є Воздвижівська сільська рада Пологівського району, населені пункти з березня без електропостачання. За допомогою Червоного Хреста встановлено 7 генераторів, відновлюється електро- та водопостачання, - повідомив Віталій Литвиненко.

Працівники комунальних підприємств в таких тяжких умовах за першої можливості відновлюють мережі, щоб мешканці області мали доступ до всіх послуг. Проблема комунальних послуг комплексна, на сьогодні понад 1500 багатоповерхових та одноповерхових будинків пошкоджено чи зруйновано.

Існує проблема з оплатою рахунків за надані газ, електрику та воду. На окупованих територіях, попри надання населенню послуг, наразі дуже низький рівень розрахунків. На підконтрольних територіях рівень розрахунків набагато вищий. В залежності від виду послуг є підприємства на окупованих територіях, які продовжують виконувати свої функції без сильного впливу окупантів,  але існують і випадки прямого впливу на роботу та втручання у діяльність підприємств.

З 1 травня споживачі Запоріжгаззбуту перейшли до Нафтогазу України. Через те, що були різні повідомлення про зміну постачальника, деякі люди вже оплатили за надані послуги у травні саме Запоріжгаззбуту. Цим людям необхідно буде звернутися у м.Запоріжжі на вул. Волгоградську 26, разом з паспортом, ідентифікаційним кодом та випискою з банку.

Нові договори укладати не потрібно. Вони автоматично були переукладені. Абонентам варто у чат ботах або на сайті https://gas.ua  зареєструвати особистий кабінет, дізнатися номер особистого рахунку. Тариф зафіксовано на рівні минулого року і він буде зберігатися протягом всього опалювального сезону.

  • На сьогодні це законопроєкт, який ще не прийнятий. У його положеннях протягом воєнного стану та протягом 6 місяців після його закінчення не будуть підвищуватись тарифи природного газу та теплопостачання. Передбачається, що протягом цього періоду тарифи будуть на рівні, який був станом на 24 лютого, - повідомив Віталій Литвиненко.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022