Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Нові можливості для бізнесу: В Україні відновлено оренду державного майна

28 червня 2022 - 12:25

Фонд державного майна України відновив програму оренди державних активів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів “Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану”, розробленої ФДМУ та Мінекономіки, оренда на час воєнного стану відбуватиметься за спрощеною процедурою, а орендарі отримають пільги та знижки. 

Відновлення оренди держмайна відкриває нові можливості для роботи бізнесу, зокрема релокованого з небезпечних областей. Серед нових правил оренди: 

  • Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв. м) протягом перших 6 місяців оренди. Різниця сплачуватиметься у визначений період після завершення воєнного стану;

  • Авансовий внесок та забезпечувальний депозит знижено до розміру 1 місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення депозитів орендарям;

  • Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів;

  • Дія договорів продовжується автоматично та припиняється за заявою орендаря;

  • Документи підписуються в електронному вигляді.

Окрім того, до кінця року повністю звільняються від орендної плати орендарі держмайна за чинними на 24 лютого договорами на тій території Запорізької області, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст.

У випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

“Сьогодні вкрай важливо продовжувати роботу бізнесу, зберегти робочі місця - це прояв економічного патріотизму. Оренда держмайна дозволить релокованим підприємствам легко влаштуватися в інших областях, а також стимулює бізнес-активність в регіонах”, - підкреслює в.о. голови Фонду держмайна Ольга Батова. 

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об’єктів державного майна, наявна на сайті orenda.gov.ua

 

За матеріалами ФДМУ

 

Читайте також

Запорізька область актуалізує Єдиний проєктний портфель публічних інвестицій на 2026 рік: головний акцент на енергонезалежності, безпеці та соціальній стійкості

Баскетбол об’єднує: у Запоріжжі пройшов обласний етап змагань «Пліч-о-пліч: всеукраїнські студентські ліги»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.04.2026

В Україні змінили правила видачі, продовження та перевірки лікарняних

Код нації: стартує всеукраїнське тестування на знання пам’яток культури та історії України

Новенській громаді – 7 років!

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1518-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 511 ударів по 35 населених пунктах Запорізької області

«Я досі чекаю, що він повернеться додому», – нагороди полеглих та зниклих безвісти за особливих обставин запорізьких Захисників передали їхнім родинам

Вакцинація – безоплатна й необхідна: у Запорізькій області стартував Європейський тиждень імунізації

Як працюватимуть екоіндустріальні парки: запорожців запрошують на презентацію

За матеріалами СБУ заочно засуджено настоятеля храму УПЦ (МП) на Запоріжжі, який агітував за «вибори президента рф»