Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада продовжує фіксувати обстріли та руйнування на території Пологівського району

30 червня 2022 - 13:20

Під головуванням заступника керівника ЗОВА Геннадія Тімченка, начальника апарату ЗОВА Зінаїди Бойко та голови Пологівської районної державної адміністрації Артура Крупського відбулась нарада щодо наявних на цій території проблем. Також обговорили варіанти покращення гуманітарної ситуації. Особливо детально зупинились на медичному стані та регулярних обстрілах у громадах.

На початку наради Зінаїда Бойко нагадала, що вчора відбувся черговий обмін полоненими та наголосила, що чим більше інформації щодо зниклих буде надано, тим вищі шанси на повернення таких осіб додому. Для фіксації фактів викрадення, а також результатів обстрілів інфраструктури окупаційними військами рф, які регулярно відбуваються на території Пологівського району, необхідно організовувати відповідну роботу на рівні місцевої влади.

  • Полонені - це не лише скалічені тіла, але й скалічені душі. Ми маємо докласти усі можливі зусилля, аби врятувати їх. Звичайно це додаткове навантаження, але війна внесла свої корективи, та ми маємо активно взаємодіяти задля забезпечення належного захисту нашим людям, - наголосила Зінаїда Бойко.

Крім цього, Артур Крупський звернув увагу на важливості евакуації мирного населення на більш спокійні території. Водночас активний виїзд людей суттєво вплинув на кадровий потенціал серед медичних працівників. Більшість медичних закладів наразі перебуває на тимчасово зайнятих територіях у зруйнованому або напівзруйнованому стані, однак лікарі, що залишились продовжують надавати необхідну медичну допомогу, шукаючи нові способи роботи в умовах повномасштабної війни. Обласна влада звертає увагу, в першу чергу, на безпеку працівників та відпрацювання логістики завезення ліків у медичні заклади. Доставлення гуманітарної допомоги залишається дуже складним через постійні обстріли. Однак зараз допомога активно надходить з боку волонтерів, Всесвітньої організації охорони здоров’я, ООН і т.д.

  • Тим людям, які мають хронічні захворювання або потребу у лікарських засобах, які вимагають особливих умов доставлення, рекомендовано виїжджати на більш спокійні території. Для більш ефективного перевезення ліків також потрібно об’єднуватися з представниками місцевих органів самоврядування. Після цього здійснюється розподіл у громадах відповідно до потреб населення, - зауважив директор Департаменту охорони здоров’я ЗОВА Олексій Кулініч.

Що стосується соціальних виплат, директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОВА Марина Нотанова розповіла, що наразі розширено перелік банків, які можуть виплачувати соціальні кошти. Крім цього, місцева влада активно взаємодіє із профільним Міністерством задля розв’язання актуальних для Пологівського району питань.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022