Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада продовжує фіксувати обстріли та руйнування на території Пологівського району

30 червня 2022 - 13:20

Під головуванням заступника керівника ЗОВА Геннадія Тімченка, начальника апарату ЗОВА Зінаїди Бойко та голови Пологівської районної державної адміністрації Артура Крупського відбулась нарада щодо наявних на цій території проблем. Також обговорили варіанти покращення гуманітарної ситуації. Особливо детально зупинились на медичному стані та регулярних обстрілах у громадах.

На початку наради Зінаїда Бойко нагадала, що вчора відбувся черговий обмін полоненими та наголосила, що чим більше інформації щодо зниклих буде надано, тим вищі шанси на повернення таких осіб додому. Для фіксації фактів викрадення, а також результатів обстрілів інфраструктури окупаційними військами рф, які регулярно відбуваються на території Пологівського району, необхідно організовувати відповідну роботу на рівні місцевої влади.

  • Полонені - це не лише скалічені тіла, але й скалічені душі. Ми маємо докласти усі можливі зусилля, аби врятувати їх. Звичайно це додаткове навантаження, але війна внесла свої корективи, та ми маємо активно взаємодіяти задля забезпечення належного захисту нашим людям, - наголосила Зінаїда Бойко.

Крім цього, Артур Крупський звернув увагу на важливості евакуації мирного населення на більш спокійні території. Водночас активний виїзд людей суттєво вплинув на кадровий потенціал серед медичних працівників. Більшість медичних закладів наразі перебуває на тимчасово зайнятих територіях у зруйнованому або напівзруйнованому стані, однак лікарі, що залишились продовжують надавати необхідну медичну допомогу, шукаючи нові способи роботи в умовах повномасштабної війни. Обласна влада звертає увагу, в першу чергу, на безпеку працівників та відпрацювання логістики завезення ліків у медичні заклади. Доставлення гуманітарної допомоги залишається дуже складним через постійні обстріли. Однак зараз допомога активно надходить з боку волонтерів, Всесвітньої організації охорони здоров’я, ООН і т.д.

  • Тим людям, які мають хронічні захворювання або потребу у лікарських засобах, які вимагають особливих умов доставлення, рекомендовано виїжджати на більш спокійні території. Для більш ефективного перевезення ліків також потрібно об’єднуватися з представниками місцевих органів самоврядування. Після цього здійснюється розподіл у громадах відповідно до потреб населення, - зауважив директор Департаменту охорони здоров’я ЗОВА Олексій Кулініч.

Що стосується соціальних виплат, директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОВА Марина Нотанова розповіла, що наразі розширено перелік банків, які можуть виплачувати соціальні кошти. Крім цього, місцева влада активно взаємодіє із профільним Міністерством задля розв’язання актуальних для Пологівського району питань.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Юрій Малашко вітає з Днем міста жителів Мелітополя

У Запоріжжі нагородили переможців двох футбольних чемпіонатів

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 24.09.2023, 578 ДОБА

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

72 удари – ворог вів вогонь по 25 населених пунктах Запорізької області

Олексій Кулеба: “Деокупація та реінтеграція торкнуться всіх гілок влади”

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя