Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Окупанти продовжують тероризувати населення та розповсюджувати дезінформацію (Відео)

2 липня 2022 - 20:45

У ефірі телеканалу “Еспресо” очільник ЗОВА Олександр Старух розповів про актуальний стан справ у Запорізькій  області, про дії сил окупантів та відновлення економіки у Запоріжжі.

Загарбники почали розповсюджувати дезінформацію про розміщення військових на території Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості. Це вже не перша заява такого контексту. Раніше загарбники повідомляли про “розміщення артилерії”, яка насправді була пам’ятниками Другої світової війни, тобто ретро технікою, непридатною для використання. Також серед “об’єктів розміщення” називають школи, які наразі порожні, адже навчальний рік вже закінчився. Запорізький міський палац дитячої та юнацької творчості не функціонує, до повномасштабного вторгнення приміщення почали реконструювати.

Степногірськ знаходиться під постійними артилерійськими обстрілами, через це зруйновано дитячий садок, пошкоджено та зруйновано велику кількість домівок. Нажаль, окрім руйнувань також страждають люди, однією з останніх жертв є пенсіонер, який загинув внаслідок обстрілів.

Власними зусиллями НАЕК «Енергоатом» відновив втрачений зв'язок між Запорізькою атомною електростанцією та Міжнародним агентством з атомної енергії. 

  • Люди відповідальні, ми їм за це дякуємо. Навіть якщо станція не працювала, необхідно забезпечувати підтримання систем, які контролюють безпечний режим її роботи, - зазначив очільник ЗОВА.

Сили окупантів продовжують тероризувати місцеве населення. Погрожують батькам позбавленням батьківських прав, якщо ті не будуть підкорятися окупаційній владі. В Енергодарі зафіксовано велику кількість випадків викрадень, одним з викрадених є Іван Самойдюк, якого забрали ще у березні.

  • На тимчасово окупованих територіях, з Бердянська, було вивезено зерно, майже 7 тисяч тонн. Крадуть зерно нового року. Намагаються взяти під контроль систему медичного забезпечення, щоб тиснути людей та примусити до колаборації. Але лікарні працюють, хоча і ускладнена доставка ліків, - повідомив Олександр Старух.

Попри постійну загрозу з боку загарбників економіка України починає відновлюватись. У містах, де це можливо, відновлює свою роботу бізнес. Запоріжжя, у якому наразі немає активних бойових дій, також нормалізує своє життя та роботу підприємств.

  • У Запоріжжі набагато спокійніше, ніж було в березні чи квітні. Майже всі підприємства працюють, відновили свою діяльність у межах, які дозволяє логістика. Комендантська година з 23 години, а не з 19, як була раніше. Все працює, має працювати бізнес, економіка. Треба сплачувати податки, займати людей, щоб вони отримували зарплати. Ми захищаємо свою свободу та спосіб життя. Важливо, щоб малий, середній і великий безніс працювали якомога більше і активніше. На це спрямовані всі заходи відновлення і пожвавлення економічного життя у регіоні. Є великі проблеми і втрати, але в місті багато промислових підприємств і вони працюють, люди живуть своїм життям, - повідомив Олександр Старух.

У Запорізькій області зареєстровано 96 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Людей підтримують за допомогою різних програм. Ринок праці скоротився через зменшення навантаження. Керівництво держави працює над вирішенням усіх першочергових проблем, які викликані війною.

 


 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

“Кожен буде нести персональну відповідальність”, - у ЗОВА обговорили поточний рівень підготовки до осінньо зимового періоду

Чи існують протипоказання до вакцинації від кору

Юрій Малашко: “В Запорізькій області немає місця хабарникам!”

В Україні проведуть Всеукраїнський урок єдності!

СБУ повідомила про підозру так званому отаману «Мелітопольської козачої дружини», який брав активну участь у бойових діях проти сил АТО

Увага! Планові підривні роботи!

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 04.10.2023, 588 доба

Ворог вів вогонь по 22 містах та селах Запорізької області – зафіксовано 122 удари

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 587-го дня війни

Медичний чатбот в режимі 24/7 запрацював для мешканців Запорізької області