Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зима прийде швидко, тому треба готуватися: Олександр Старух про ситуацію у Запорізькій області (ВІДЕО)

3 липня 2022 - 14:50

До прямого ефіру телеканалу “ICTV” долучився очільник Запорізької ОВА Олександр Старух. Він розповів про загальну ситуацію у Запорізькій області, зруйновані газогони та підготовку до опалювального сезону.

  • Ситуація стабільна, контрольована. Протягом доби відбулося 44 обстріли, зареєстровано 22 пошколжених  будинки, цивільні не отримали поранень. Ворогу нанесено серйозний урон, хлопці “віддячили” за обстріли, - повідомив Олександр Старух.

У Мелітополі було чутно вибухи, але детальної інформації ще немає. Місцеві жителі вже називають це “помстою за мелітопольську черешню”. Через це окупаційні війська закрили виїзди з міста. 

Попри перепони з боку окупантів, до Запоріжжя регулярно прибувають люди, які виїжджають з тимчасово окупованих територій.

  • Потік людей не припиняється, вчора трошки менше - 933 людини приїхало, з них 280 дітей. Потік постійний по 1000-1500 людей щоденно з Запорізької, Херсонської областей та Маріуполя. З проблемами, не просто, довго рухаються, є перепони, але добираються до підконтрольної Україні території, - заявив очільник ЗОВА.

У Запоріжжі продовжує працювати спеціальний центр прийому евакуйованих, який було створено на початку війни. Наразі його вдосконалили за дорученням керівництва держави. Також у Запоріжжі готуються до створення ще одного гуманітарного центру, який надаватиме комплексну допомогу сім’ям військовослужбовців. З Запоріжжя з початку війни евакуювали багато жінок з дітьми: майже третину. Вони їдуть на території, які більш спокійніші. Запоріжжя справляється з потоком евакуйованих, проте більша частина з них їдуть далі, вглиб країни.

Сьогодні 109 населених пунктів по всій області без газопостачання. Олександр Старух наголосив, що більша їх частина у Бердянському районі, який окупанти залишили без газу під час штурму Маріуполя, оскільки пошкодили центральний газогін. Також нещодавно було пошкоджено газогін, який постачав газ до Василівського району та Мелітополя. 

  • Створено комісії, штаби по всій країні. Зима прийде швидко, тому треба готуватись. Якщо буде припинено постачання газу, то треба шукати варіанти, і ці питання опрацьовуються, щоб провести опалювальний сезон на належному рівні. Сезон буде важким, - зазначив Олександр Старух.

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=0uBguk37QNw

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Вдячний кожному й кожній, хто боронить позиції й допомагає нашим воїнам. Звернення Президента 17.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 17.08.2022

Для власної справи — держпослуги на Гіді

Запущено Державний аграрний реєстр - онлайн-платформа для підтримки фермерів

Для підтримки медійних та журналістських організацій в Україні стартує європейська програма

У Запоріжжі запрацював центр надання психологічної допомоги та підтримки внутрішньо переміщеним особам

Зупинись та не чіпай: п’ять причин не отримувати російський паспорт на ТОТ

У Запорізькій області продовжує працювати спрощена оренда державного майна

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 16.08.2022

Олександр Старух в етері інформаційного марафону розповів про ситуацію в області

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 17.08.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 17.08.2022, 175 доба