Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зима прийде швидко, тому треба готуватися: Олександр Старух про ситуацію у Запорізькій області (ВІДЕО)

3 липня 2022 - 14:50

До прямого ефіру телеканалу “ICTV” долучився очільник Запорізької ОВА Олександр Старух. Він розповів про загальну ситуацію у Запорізькій області, зруйновані газогони та підготовку до опалювального сезону.

  • Ситуація стабільна, контрольована. Протягом доби відбулося 44 обстріли, зареєстровано 22 пошколжених  будинки, цивільні не отримали поранень. Ворогу нанесено серйозний урон, хлопці “віддячили” за обстріли, - повідомив Олександр Старух.

У Мелітополі було чутно вибухи, але детальної інформації ще немає. Місцеві жителі вже називають це “помстою за мелітопольську черешню”. Через це окупаційні війська закрили виїзди з міста. 

Попри перепони з боку окупантів, до Запоріжжя регулярно прибувають люди, які виїжджають з тимчасово окупованих територій.

  • Потік людей не припиняється, вчора трошки менше - 933 людини приїхало, з них 280 дітей. Потік постійний по 1000-1500 людей щоденно з Запорізької, Херсонської областей та Маріуполя. З проблемами, не просто, довго рухаються, є перепони, але добираються до підконтрольної Україні території, - заявив очільник ЗОВА.

У Запоріжжі продовжує працювати спеціальний центр прийому евакуйованих, який було створено на початку війни. Наразі його вдосконалили за дорученням керівництва держави. Також у Запоріжжі готуються до створення ще одного гуманітарного центру, який надаватиме комплексну допомогу сім’ям військовослужбовців. З Запоріжжя з початку війни евакуювали багато жінок з дітьми: майже третину. Вони їдуть на території, які більш спокійніші. Запоріжжя справляється з потоком евакуйованих, проте більша частина з них їдуть далі, вглиб країни.

Сьогодні 109 населених пунктів по всій області без газопостачання. Олександр Старух наголосив, що більша їх частина у Бердянському районі, який окупанти залишили без газу під час штурму Маріуполя, оскільки пошкодили центральний газогін. Також нещодавно було пошкоджено газогін, який постачав газ до Василівського району та Мелітополя. 

  • Створено комісії, штаби по всій країні. Зима прийде швидко, тому треба готуватись. Якщо буде припинено постачання газу, то треба шукати варіанти, і ці питання опрацьовуються, щоб провести опалювальний сезон на належному рівні. Сезон буде важким, - зазначив Олександр Старух.

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=0uBguk37QNw

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022