Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

На Запоріжжі фестиваль «Поетичний травень» став святом творчості та підтримки військових

16 травня 2025 - 17:00

Свято поезії, краси та добра. У Запорізькій області відбувся фестиваль «Поетичний травень». Він поєднав творчість та благодійність: під час гала-концерту глядачі змогли придбати книги авторів обласного осередку Національної спілки письменників України за донат для військових. 

Фестиваль стартував 2 травня у гостинних стінах Балабинського ліцею «Престиж». Ця зустріч стала справжнім святом для учнів та педагогів: вони мали змогу поспілкуватися з талановитими письменниками Запорізького краю. Продовжуючи свою мандрівку, 6 травня «Поетичний травень» завітав до педагогічного фахового коледжу Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії. У закладі членкиня обласного осередку Національної спілки письменників України Віра Шмига зачарувала слухачів не лише ліричними творами, але й веселими дитячими віршами та скоромовками. А 15 травня Запорізький академічний обласний театр юного глядача прийняв великий гала-концерт фестивалю. 

Перед глядачами виступали актори Театру юного глядача, різноманітні творчі колективи та окремі запорізькі виконавці. Зі сцени лунали вірші Віри Коваль, Валентини Северинюки, Оксани Чуприни, Олени Красносельської й багатьох інших майстрів слова. 

Особливими гостями події стали внутрішньо переміщені жителі Запорізької області з Бердянського, Василівського, Запорізького, Мелітопольського та Пологівського районів. Для жителів релокованих громад цей вечір став острівцем надії та підтримки у складний воєнний час. 

Важливою частиною гала-концерту став благодійний збір. Учасники фестивалю долучилися до збору коштів на придбання автомобіля для розвідників. Під час гала-концерту глядачі мали змогу придбати книги запорізьких авторів за донат від 200 гривень. На тих, хто зробив найбільший внесок, чекав особливий подарунок – мотанка-оберіг, виготовлена майстринями з міста Дубно.

Нагадаємо, обласний фестиваль «Поетичний травень» започаткував відомий запорізький поет, прозаїк, драматург, публіцист Петро Ребро у 1964 році. Відтоді фестиваль проводиться щороку, навіть попри повномасштабне російське вторгнення. 

 

Читайте також

Ворог атакував Запоріжжя посеред дня

Етика та безбар’єрність: запорізькі медики навчались, як комунікувати з ветеранами

Чорнобиль – 40 років потому: як в Запоріжжі вирішують проблеми ліквідаторів атомної аварії

Які є реальні потреби бізнесу в роботі з ветеранами: підприємців запрошують долучитися до опитування

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.04.2026 Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 711 ударів по 35 населених пунктах Запорізької області

«Незламним людям нескореної країни»: у Запоріжжі 20 волонтерів отримали знаки народної пошани

Маршрут, який обираєш сам: у Запорізькій області триває обласний етап учнівських змагань «Пліч-о-пліч»

«Карпатський виклик»: запорізьких ветеранів запрошують взяти участь у всеукраїнських змаганнях

Як триває підготовка до забезпечення безперебійної роботи медичних закладів до наступної зими за підтримки Європейського Союзу

Ранок під вибухами: наслідки ворожої атаки на Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.04.2026