Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Керівник ЗОВА перевірив, як готуються до навчального року освітні заклади

18 серпня 2022 - 16:00

Одну з запорізьких гімназій сьогодні відвідав керівник ЗОВА Олександр Старух. Очільник регіону перевірив стан бомбосховища, а також оглянув навчальні класи. Директорка гімназії Олена Іванова розповіла, що у школі навчається 261 учень - це 6 початкових класів та 7 старших класів. Стосовно укриття, то воно розраховане приблизно на 85 осіб. Його вдалося відремонтувати загальними зусиллями вчителів та батьків. Окрім цього, під час повітряної тривоги це бомбосховище використовують й жителі району. 

Зокрема, школа має твердопаливний котел й взимку, якщо виникнуть непередбачувані ситуації, навчальний заклад може бути прихистком та обігрівом для людей, які проживають поруч у багатоповерхівках. 

  • Укриття облаштоване за вимогами, але треба ще відремонтувати вентиляцію, каналізацію та водопостачання. Настав такий час, коли все це тепер потрібно. Минулий навчальний рік ми працювали дистанційно, гадаємо, що й зараз діти будуть здобувати освіту в онлайн-форматі. Тому, що навіть змішана форма навчання - це дуже велика відповідальність. Серед батьків ми теж провели опитування, більшість з них підтримали дистанційну освіту, - зауважила директорка гімназії.

Своєю чергою, Олександр Старух наголосив, що підготовка та облаштування укриттів у навчальних закладах продовжуватиметься й надалі. Разом із тим, навчальний рік розпочнеться традиційно з першого вересня. Діти будуть отримувати знання та система освіти працюватиме, зазначив керівник ОВА.

  • Будівля школи стара, але охайна, завдяки трудовому колективу. Навчальний заклад й всередині знаходиться у гарному стані. Але вимоги сьогодення трохи інші. Цій будівлі майже 70 років, тому в сховищі треба доробити туалети, вентиляцію.  На жаль, ще тривалий час це стане нам при нагоді. Взагалі до бомбосховищ є чіткі вимоги й до того, що в них має безпосередньо знаходитися. Мусить бути запас води та їжі. Переконаний, що в тих умовах, в яких ми сьогодні перебуваємо, абсолютно вірний вибір і дітей, і батьків, і педагогів - це освіта онлайн. До того ж, майже зі 120 шкіл тільки близько половини укриттів відповідає вимогам. Тому маємо докласти максимум зусиль. Це обов’язок кожного захищати свою державу та захищати своїх дітей, - наголосив керівник ЗОВА

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.09.2022

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди

Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської