Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Департаментом захисту довкілля ЗОВА проведено аналіз змін якості повітря у період воєнного стану

5 вересня 2022 - 14:15

Метою роботи стала оцінка рівня забрудненості атмосфери та аналіз рівня якості повітря у м. Запоріжжя за I півріччя 2022 року у порівнянні з аналогічними періодами 2020 та 2021 років. У результаті проведеної роботи було встановлено, що незважаючи зменшення обсягів виробництва промисловими підприємствами, стан забрудненості атмосферного повітря у м. Запоріжжя знаходиться в незадовільному стані, найбільші перевищення спостерігаються по сірковуглецю та сірководню. При цьому детермінуючим фактором якості повітря залишається потужність виробництва підприємств. Аналіз відповідності детермінуючого фактору (потужність виробництва) та рівнів комплексного індексу забруднення атмосфери (КІЗА) показав, що за умови різкого падіння виробничих потужностей відбувається зменшення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (крім хлористого водню та двоокису сірки, рівні яких не змінилися).

Відповідно до Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019  № 827 Запорізька область поділена на дві території: Запорізька зона та агломерація Запоріжжя (місто Запоріжжя). Межі зон збігаються з межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Орган місцевого самоврядування забезпечує координацію суб’єктів моніторингу атмосферного повітря та управління його якістю на рівні агломерації, затверджує плани поліпшення якості атмосферного повітря та короткострокові плани дій для відповідної зони або агломерації, а також вживає заходів для поліпшення стану атмосферного повітря.

Наказами Міністерства захисту довкілля від 01.08.2022 № 268 та № 267 визначено механізм розроблення та затвердження планів поліпшення якості атмосферного повітря та короткострокових планів дій.

Зазначений аналіз направлено до Запорізької міської ради для розгляду комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря агломерації Запорізька (м. Запоріжжя) та прийняття рішення щодо розробки плану поліпшення атмосферного повітря на території міста.

В документі для скачування представлено повний текст аналізу якості атмосферного повітря за 1 півріччя 2022, що був здійснений Департаментом захисту довкілля ЗОВА.


Читайте також

Міністерство відновлення запускає проєкт з пошуку вакансій у сфері відбудови

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 05.12.2023, 650 доба

Військовослужбовці рф завдали 157 ударів по мирних громадах Запорізької області: під вогнем опинився 21 населений пункт

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 649-го дня війни

В Запорізькій області перевіряють стан проведення ремонтних робіт в шкільних укриттях

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Мешканців Запорізької області закликають вакцинувати тварин від сказу

У Запоріжжі Служба безпеки України викрила чергових агітаторів на ворожій пропаганді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону