Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Департаментом захисту довкілля ЗОВА проведено аналіз змін якості повітря у період воєнного стану

5 вересня 2022 - 14:15

Метою роботи стала оцінка рівня забрудненості атмосфери та аналіз рівня якості повітря у м. Запоріжжя за I півріччя 2022 року у порівнянні з аналогічними періодами 2020 та 2021 років. У результаті проведеної роботи було встановлено, що незважаючи зменшення обсягів виробництва промисловими підприємствами, стан забрудненості атмосферного повітря у м. Запоріжжя знаходиться в незадовільному стані, найбільші перевищення спостерігаються по сірковуглецю та сірководню. При цьому детермінуючим фактором якості повітря залишається потужність виробництва підприємств. Аналіз відповідності детермінуючого фактору (потужність виробництва) та рівнів комплексного індексу забруднення атмосфери (КІЗА) показав, що за умови різкого падіння виробничих потужностей відбувається зменшення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (крім хлористого водню та двоокису сірки, рівні яких не змінилися).

Відповідно до Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019  № 827 Запорізька область поділена на дві території: Запорізька зона та агломерація Запоріжжя (місто Запоріжжя). Межі зон збігаються з межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Орган місцевого самоврядування забезпечує координацію суб’єктів моніторингу атмосферного повітря та управління його якістю на рівні агломерації, затверджує плани поліпшення якості атмосферного повітря та короткострокові плани дій для відповідної зони або агломерації, а також вживає заходів для поліпшення стану атмосферного повітря.

Наказами Міністерства захисту довкілля від 01.08.2022 № 268 та № 267 визначено механізм розроблення та затвердження планів поліпшення якості атмосферного повітря та короткострокових планів дій.

Зазначений аналіз направлено до Запорізької міської ради для розгляду комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря агломерації Запорізька (м. Запоріжжя) та прийняття рішення щодо розробки плану поліпшення атмосферного повітря на території міста.

В документі для скачування представлено повний текст аналізу якості атмосферного повітря за 1 півріччя 2022, що був здійснений Департаментом захисту довкілля ЗОВА.


Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 827-го дня війни

32 переможці учнівських олімпіад та інтелектуальних конкурсів отримали грошові сертифікати від Запорізької ОДА

«Листи до вільного Криму»: всі охочі можуть підтримати ув’язнених росією українців з Криму

З 2025 року строкову службу в Україні замінять базовою, – Запорізький обласний ТЦК та СП

Людина зникла безвісти під час воєнного стану: алгоритм дій для розшуку

Україна починає страхувати своїх інвесторів від воєнних та політичних ризиків

Запорізька область отримала допомогу від Німеччини для відновлення інфраструктури

Як бути на зв’язку під час відключень електроенергії

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 826-го дня війни

Четверо людей потонули на водоймах області з початку року – рятувальники закликають відмовитися від відпочинку на воді