Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зруйнована окупантами школа у громаді на Гуляйпіллі потребує додаткової допомоги для відновлення

11 листопада 2022 - 14:35

15 жовтня близько другої ночі російські окупанти випустили три ракети по території школи, яка знаходиться в селі Пологівського району. Потужною вибуховою хвилею вибило майже всі вікна. Зокрема, пошкодило фасад та частину даху. Заклад, який зазнав руйнувань, відвідав очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух. Керівник ЗОВА оглянув зруйновані приміщення, оцінив масштаби збитків, обговорив з керівництвом району та місцевої громади можливі джерела фінансування для її відновлення.

  • У нас спокійне мирне село, тому ніхто не очікував такої біди. На щастя, нам вдалося врятувати частину меблів, оргтехніку. Зараз ми закриваємо вікна OSB-плитами від опадів та проводимо часткові відновлювальні роботи. Також нам вдалося врятувати бібліотеку. Дякуємо за надану допомогу від місцевої влади, а також від односельців. Насправді дуже болить, коли проходиш повз зруйнованої школи, якій присвятила майже все своє життя. Але я впевнена, що ми все відбудуємо, - наголосила директорка навчального закладу Оксана Стасик.

Це єдина школа в населеному пункті, в якій навчається сотня дітей. Всі педагоги та учні залишилися в селі й продовжують здобувати освіту в дистанційному форматі. Представники закладу також розповіли, що своїми силами повністю відновити школу вони не зможуть, тому сподіваються на підтримку з боку влади, благодійних організацій, можливо й міжнародного рівня аби цей заклад був відновлений до європейського рівня - утеплений, оснащений сучасною технікою, мультимедійними класами. 

  • Зараз у школі йде ремонт. Допомагають всі, хто чим може. Але, щоб повністю відновити школу потрібні час, кошти та фахівці. Принагідно хочу подякувати жителям громад нашої області, що знаходяться поблизу лінії фронту. Усі вісім місяців війни вони героїчно тримаються й продовжують жити попри постійний терор окупантів, відсутність водо та електропостачання. Рятують наші заклади. А ми, своєю чергою, допомагаємо чим можемо. Все зруйноване - відбудуємо, - наголосив Олександр Старух.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 827-го дня війни

32 переможці учнівських олімпіад та інтелектуальних конкурсів отримали грошові сертифікати від Запорізької ОДА

«Листи до вільного Криму»: всі охочі можуть підтримати ув’язнених росією українців з Криму

З 2025 року строкову службу в Україні замінять базовою, – Запорізький обласний ТЦК та СП

Людина зникла безвісти під час воєнного стану: алгоритм дій для розшуку

Україна починає страхувати своїх інвесторів від воєнних та політичних ризиків

Запорізька область отримала допомогу від Німеччини для відновлення інфраструктури

Як бути на зв’язку під час відключень електроенергії

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 826-го дня війни

Четверо людей потонули на водоймах області з початку року – рятувальники закликають відмовитися від відпочинку на воді