Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зруйнована окупантами школа у громаді на Гуляйпіллі потребує додаткової допомоги для відновлення

11 листопада 2022 - 14:35

15 жовтня близько другої ночі російські окупанти випустили три ракети по території школи, яка знаходиться в селі Пологівського району. Потужною вибуховою хвилею вибило майже всі вікна. Зокрема, пошкодило фасад та частину даху. Заклад, який зазнав руйнувань, відвідав очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух. Керівник ЗОВА оглянув зруйновані приміщення, оцінив масштаби збитків, обговорив з керівництвом району та місцевої громади можливі джерела фінансування для її відновлення.

  • У нас спокійне мирне село, тому ніхто не очікував такої біди. На щастя, нам вдалося врятувати частину меблів, оргтехніку. Зараз ми закриваємо вікна OSB-плитами від опадів та проводимо часткові відновлювальні роботи. Також нам вдалося врятувати бібліотеку. Дякуємо за надану допомогу від місцевої влади, а також від односельців. Насправді дуже болить, коли проходиш повз зруйнованої школи, якій присвятила майже все своє життя. Але я впевнена, що ми все відбудуємо, - наголосила директорка навчального закладу Оксана Стасик.

Це єдина школа в населеному пункті, в якій навчається сотня дітей. Всі педагоги та учні залишилися в селі й продовжують здобувати освіту в дистанційному форматі. Представники закладу також розповіли, що своїми силами повністю відновити школу вони не зможуть, тому сподіваються на підтримку з боку влади, благодійних організацій, можливо й міжнародного рівня аби цей заклад був відновлений до європейського рівня - утеплений, оснащений сучасною технікою, мультимедійними класами. 

  • Зараз у школі йде ремонт. Допомагають всі, хто чим може. Але, щоб повністю відновити школу потрібні час, кошти та фахівці. Принагідно хочу подякувати жителям громад нашої області, що знаходяться поблизу лінії фронту. Усі вісім місяців війни вони героїчно тримаються й продовжують жити попри постійний терор окупантів, відсутність водо та електропостачання. Рятують наші заклади. А ми, своєю чергою, допомагаємо чим можемо. Все зруйноване - відбудуємо, - наголосив Олександр Старух.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Один поранений та двоє загиблих після ударів по прифронтовим населеним пунктам

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 10.06.2023

Щодо стану справ на території області внаслідок підриву російськими окупаційними військами Каховської ГЕС

Руслан Мовчан на прямому зв'язку з жителями області

За добу правоохоронці задокументували 77 ворожих ударів по території Запорізької області, є загиблі

472 добу незламний Запорізький край тримається під натиском війська рф

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 10.06.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10.06.2023, 472 доба

Ми бачимо героїзм наших воїнів і вдячні за кожну хвилину їхнього життя, яке є життям України

Руслан Мовчан про оперативну ситуацію в регіоні

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

Значна кількість укриттів області виявились зачиненими