Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Контроль якості атмосферного повітря та забезпечення населення деревиною для опалення в зимовий період - Департамент захисту довкілля ЗОВА звітував про роботу за 2022 рік

6 лютого 2023 - 16:00

Про стан справ у сфері охорони навколишнього природного середовища Запорізької області говорили на нараді першого заступника начальника ЗОВА Геннадія Тімченка з керівниками структурних підрозділів.

В.о директора Департаменту захисту довкілля Сергій Карпій розповів, що березень-травень 2022 року стали унікальними періодами для Запоріжжя. Вперше за всю історію міста через воєнний стан призупинилися промислові підприємства та суттєво знизилися обсяги викидів. Навесні мешканці міста фактично дихали чистим повітрям.

Але вже з травня - червня підприємства відновили потужності. Так, за даними мобільної лабораторії, щоденно спостерігалося перевищення рівнів ГДК забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. Почастішали й скарги від місцевих жителів.

Крім того, у липні минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, які надали можливість міській раді прийняти рішення щодо поетапного зниження викидів промислових підприємств. За словами посадовця, наразі профільний Департамент планує взяти участь у обговоренні проєкту технічного завдання для розробки Програми поліпшення якості атмосферного повітря у м. Запоріжжя. 

У ході наради присутні розглянули і питання стану водних ресурсів області. Через терористичну діяльність окупантів більшість очисних споруд та каналізаційних станцій, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, не функціонують. Неочищені стічні води призводять до забруднення прилеглої території, ґрунту й підземних вод. Все це створює небезпечну санітарно-епідеміологічну ситуацію в регіоні.

 

На завершення засідання в.о директора Департаменту захисту довкілля Сергій Карпій розповів про стан виконання загальнодержавної програми з підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта. Так, минулого року Запорізька область отримала 67,84 млн грн у вигляді субвенції. За ці кошти вдалося придбати та забезпечити 7,5 тисяч домогосподарств деревиною для опалення. Таку допомогу насамперед отримали вразливі категорії населення.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 27.03.2023, 397 доба

Сила України – це сила всіх, хто б’ється за Україну і хто допомагає. Звернення Президента 26.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 26.03.2023

Юрій Малашко привітав нацгвардійців з 9-ю річницею створення військового формування

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 26.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 26.03.2023, 396 доба

Саме повномасштабний програш Росії буде надійною гарантією від нових агресій та криз

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 25.03.2023

Громади Запорізької області отримали портативні джерела живлення від міжнародних донорів

За дві доби агресор завдав близько 200 ударів по території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 25.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.03.2023, 395 доба