Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Контроль якості атмосферного повітря та забезпечення населення деревиною для опалення в зимовий період - Департамент захисту довкілля ЗОВА звітував про роботу за 2022 рік

6 лютого 2023 - 16:00

Про стан справ у сфері охорони навколишнього природного середовища Запорізької області говорили на нараді першого заступника начальника ЗОВА Геннадія Тімченка з керівниками структурних підрозділів.

В.о директора Департаменту захисту довкілля Сергій Карпій розповів, що березень-травень 2022 року стали унікальними періодами для Запоріжжя. Вперше за всю історію міста через воєнний стан призупинилися промислові підприємства та суттєво знизилися обсяги викидів. Навесні мешканці міста фактично дихали чистим повітрям.

Але вже з травня - червня підприємства відновили потужності. Так, за даними мобільної лабораторії, щоденно спостерігалося перевищення рівнів ГДК забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. Почастішали й скарги від місцевих жителів.

Крім того, у липні минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, які надали можливість міській раді прийняти рішення щодо поетапного зниження викидів промислових підприємств. За словами посадовця, наразі профільний Департамент планує взяти участь у обговоренні проєкту технічного завдання для розробки Програми поліпшення якості атмосферного повітря у м. Запоріжжя. 

У ході наради присутні розглянули і питання стану водних ресурсів області. Через терористичну діяльність окупантів більшість очисних споруд та каналізаційних станцій, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, не функціонують. Неочищені стічні води призводять до забруднення прилеглої території, ґрунту й підземних вод. Все це створює небезпечну санітарно-епідеміологічну ситуацію в регіоні.

 

На завершення засідання в.о директора Департаменту захисту довкілля Сергій Карпій розповів про стан виконання загальнодержавної програми з підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта. Так, минулого року Запорізька область отримала 67,84 млн грн у вигляді субвенції. За ці кошти вдалося придбати та забезпечити 7,5 тисяч домогосподарств деревиною для опалення. Таку допомогу насамперед отримали вразливі категорії населення.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Участь Португалії в оборонних ініціативах допомагає Україні вистояти проти російських ударів – Президент

Розповсюджене уявлення про мобілізацію у день оновлення даних хибне – представники ТЦК та СП розвіяли поширений міф

Фабрика-кухня «ГотуЇмо»: переймаємо досвід організації шкільного харчування на Київщині

У нас налагоджена робота по допомозі військовим, – заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Щербаков на прямому зв’язку з мешканцями регіону

FutuLib: безоплатна добірка з тисячі книжок англійською

У Запоріжжі СБУ викрила схему «вирішення» земельних питань: за позитивне рішення посадовці вимагали 2 млн грн

Відкрив кафе в Запоріжжі під час війни: історія успіху підприємця з Оріхова

Як підтримати рідних, які перебувають на прифронтових територіях

В Запоріжжі представили Дорожню карту відновлення екологічної безпеки

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 303 рази вдарили по Запорізькій області

Спільні проєкти у виробництві зброї та розвитку технологій додадуть сили Україні й Іспанії – Володимир Зеленський