Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В обласному центрі вшанували пам'ять учасників добровольчих формувань

14 березня 2023 - 13:00

Сьогодні на Алеї Захисників України представники обласної та міської влади, правоохоронних органів віддали шану тим, хто залишив своє мирне життя й, взявши в руки зброю, пішов боронити українську землю в складі добровольчих формувань.

Через безпекову ситуацію в області і активні бойові дії, меморіальні заходи до Дня українського добровольця пройшли на вільній території Запорізької області у лаконічному форматі.

На знак вічної пам’яті про загиблих воїнів за Незалежну Україну, зібрання схилило голову у хвилині мовчання. Також керівник Запорізької обласної військової адміністрації та інші учасники меморіального заходу поклали квіти до пам'ятного знаку.

  • Сьогодні ми вшановуємо пам’ять добровольців. Вони перші, у 2014 році, взяли в руки зброю й пішли обороняти Україну. Усі пам’ятають Майдан, тоді хлопці зі звичайними шоломами й щитами стали на захист української свободи і демократії. 14 березня прямо з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану, з яких сформувався перший батальйон. Так розпочався бойовий шлях чоловіків та жінок, які за покликом свого серця і розуму, самоорганізувалися та сміливо вирушили  на захист держави та суверенітету України від лютого ворога. Завдяки їхньому прикладу, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдається зупиняти російського агресора і сьогодні, - наголосив Юрій Малашко.

Сьогодні Україна переживає чергове велике випробування – повномасштабне військове вторгнення з боку росії. У ці буремні дні левова частка українців перетворились на добровольців: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто вступив до лав територіальної оборони та добровольчих формувань; ті, хто щоденно допомагає захисникам у тилу. Постійна готовність до бою, єдність та відвага - це вирішальна запорука нашої перемоги.

 


 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 01.04.23 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 01.04.2023, 402 доба

Головне – справедливість, для нашої держави й наших людей, які зазнали втрат через російську агресію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 31.03.2023

Громада Запорізького району отримала будівельні матеріали для ліквідації наслідків ранкового обстрілу

Президент і глави іноземних держав та урядів ушанували пам’ять жителів Бучі, які загинули під час російської окупації

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

СБУ встановила ще п’ятьох колаборантів, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Стан атмосферного повітря на території житлової забудови м. Запоріжжя 24.03.2023 – 30.03.2023

Юрій Малашко: “Ситуація напружена, але стабільна”

Перебувайте у безпечних місцях до завершення "повітряної тривоги"!