Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В обласному центрі вшанували пам'ять учасників добровольчих формувань

14 березня 2023 - 13:00

Сьогодні на Алеї Захисників України представники обласної та міської влади, правоохоронних органів віддали шану тим, хто залишив своє мирне життя й, взявши в руки зброю, пішов боронити українську землю в складі добровольчих формувань.

Через безпекову ситуацію в області і активні бойові дії, меморіальні заходи до Дня українського добровольця пройшли на вільній території Запорізької області у лаконічному форматі.

На знак вічної пам’яті про загиблих воїнів за Незалежну Україну, зібрання схилило голову у хвилині мовчання. Також керівник Запорізької обласної військової адміністрації та інші учасники меморіального заходу поклали квіти до пам'ятного знаку.

  • Сьогодні ми вшановуємо пам’ять добровольців. Вони перші, у 2014 році, взяли в руки зброю й пішли обороняти Україну. Усі пам’ятають Майдан, тоді хлопці зі звичайними шоломами й щитами стали на захист української свободи і демократії. 14 березня прямо з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану, з яких сформувався перший батальйон. Так розпочався бойовий шлях чоловіків та жінок, які за покликом свого серця і розуму, самоорганізувалися та сміливо вирушили  на захист держави та суверенітету України від лютого ворога. Завдяки їхньому прикладу, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдається зупиняти російського агресора і сьогодні, - наголосив Юрій Малашко.

Сьогодні Україна переживає чергове велике випробування – повномасштабне військове вторгнення з боку росії. У ці буремні дні левова частка українців перетворились на добровольців: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто вступив до лав територіальної оборони та добровольчих формувань; ті, хто щоденно допомагає захисникам у тилу. Постійна готовність до бою, єдність та відвага - це вирішальна запорука нашої перемоги.

 


 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Адміністративні послуги доступні кожному: у Кушугумській громаді працює мобільний ЦНАП

Проєкт «Пліч-о-пліч» поєднує Україну: Водянська громада налагоджує зв’язки з Радеховом

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.11.2025

Енергоситуація у Запорізькій області залишається складною: діють графіки погодинних відключень

Комунальний транспорт працює стабільно: у Запоріжжі автобуси дублюють маршрути електротранспорту на час відключень світла

Осінь із savED: 64 вчителі та тьютори Запорізької області пройшли тренінг з подолання освітніх втрат учнів

Запорізькі хортингісти тріумфували на чемпіонаті Європи в Римі

Реформа ТЦК: відстрочка онлайн і без черг

Впродовж доби окупанти завдали 636 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1351-го дня війни

В Запоріжжі відбулося регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України