Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Розроблення програми комплексного відновлення області: пріоритетні шляхи роботи

18 березня 2023 - 14:00

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України провело онлайн-нараду стосовно методології розроблення програм комплексного відновлення регіонів з представниками профільних структурних підрозділів областей, де обговорили питання та механізми розроблення Програми комплексної відбудови. Зокрема, долучилася керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, фахівці Управління містобудування та архітектури ОДА і представники структурних підрозділів ОДА.

Представники Міністерства зазначають, що  процес відбудовування потрібно починати зараз. Планувати відновлення за принципом «як було» — це не реалістичний варіант в умовах воєнного та післявоєнного стану. Лише комплексний аналіз і переосмислення існуючого допоможуть не провалити відбудову. Програма комплексного відновлення – це документ, який дозволяє скласти цілісну картину й визначити конкретні кроки та етапи. Оскільки документ комплексний і охоплює всі сфери життя, до його розробки варто залучати професіоналів та різні групи зацікавлених сторін. У тісній співпраці українських та міжнародних колег можливо досягти справді прогресивних, інноваційних та стійких рішень.

Програма комплексного відновлення має відповідати Цілям сталого розвитку України на період до 2030 року, визначеним Указом Президента України  від 30 вересня 2019 р. №722.

Сама Програма розробляється для територій, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України або тих, які є місцями концентрації соціально-економічних, інфраструктурних, екологічних чи інших кризових явищ. Фінансування робіт з розроблення програми комплексного відновлення області здійснюється за рахунок бюджетних коштів, міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій.

Для пріоритизації проєктів визначаються орієнтовні основні пріоритети розвитку територіальної громади на 15-20 років (виробнича діяльність, нематеріальне виробництво та послуги, логістика, сільське господарство, розробка природних ресурсів, туризм, житлове забезпечення та обслуговування населення в рамках великої агломерації тощо). Крім цього, застосовують Інтегрований підхід, який полягає у врахуванні взаємних впливів об’єктів різних типів.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 847-го дня війни

Підземна школа-фортеця: в Запоріжжі будують унікальний навчальний заклад

«Не буває прямого шляху, на ньому будуть як поразки, так і перемоги»: запорізькі олімпійці поділилися досвідом з юними спортсменами

Активна молодь навчатиметься відновленню країни на форумі «Державотворець»

На приватизаційні аукціони виставлені два підйомні крани козлові

«Україна для кожної дитини» – онлайн-платформа для усиновлення

Мінекономіки закликає підприємців приєднуватися до політики «Зроблено в Україні»

Мешканці прифронтових областей отримають ваучери для ремонту пошкодженого обстрілами житла

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 846-го дня війни

У Запоріжжі поліцейські затримали ділка, який допомагав чоловікам призовного віку уникнути мобілізації