Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

Відновлення доступу до ресурсів бази даних ЄІАС “Діти” та функціонування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери: представники ЗОВА взяли участь у селекторній нараді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

29 березня 2023 - 13:40

До онлайн-засідання долучився заступник голови Запорізької ОВА Віталій Сиволап і начальниця Служби у справах дітей Антоніна Матвєєва.

Перше питання, яке обговорили під час зібрання - це відновлення доступу до ресурсів бази даних ЄІАС “Діти”. Єдина інформаційно-аналітична система є необхідним інструментом в роботі спеціалістів профільних служб. Насамперед вона призначена для зберігання, обліку, пошуку та використання даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та які опинилися у складних життєвих обставинах. 

Міністерством соціальної політики України проведено модернізацію Єдиної інформаційно-аналітичної системи “Діти”, зокрема, створено вебверсію системи. Таким чином працівники служб у справах дітей можуть зручно та швидко обробляти заяви громадян з будь-якого пристрою, який авторизований в системі.

Що стосується Запорізької області, заступник голови ЗОДА Віталій Сиволап зазначив, що на сьогодні вживаються всі можливі заходи щодо підключення до нової вебверсії Єдиної інформаційно-аналітичної системи Служб у справах дітей, які знаходяться на вільних територіях регіону. 

  • Раніше у Запорізькій області налічувалося 73 Служби у справах дітей. Але, у зв’язку з воєнними діями та тимчасовою окупацією, на сьогодні на підконтрольній території функціонує 27 служб. Так, ми вже придбали 22 токени для під’єднання до вебверсії ЄІАС “Діти”. Частина з них вже працює. Залишок плануємо під'єднати впродовж цього тижня. Все відбувається за графіком, - зазначив Віталій Сиволап.

Ще одне питання, яке розглянули у ході селекторної наради - вдосконалення функціонування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. З 1 жовтня минулого року Міністерство соціальної політики впровадило ЄІСС у всіх регіонах України, що дало можливість автоматизувати більшість процесів.  

Так, завдяки роботі системи вимушені переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту можуть:

  • швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання;

  • виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО;

  • з'ясувати та усунути причину затримки допомоги на проживання.

Водночас для держави та управлінь соціального захисту населення впровадження ЄІССС це:

  • безпечний та коректний обмін інформацією при подачі заяви на допомогу для внутрішньо переміщених осіб;

  • швидка верифікація;

  • автоматизована взаємодія з банками, які здійснюють виплату допомоги ВПО та інше.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також