Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Юрій Малашко про перебіг посівної кампанії в області

31 березня 2023 - 12:15

В етері телеканалу “Суспільне Спротив” начальник ЗОВА Юрій Малашко розповів про оперативну ситуацію та перебіг посівної кампанії в Запорізькій області:

“Завдяки відважним працівникам аграрної сфери навіть під час активних бойових дій на території області успішно стартувала посівна кампанія. Деякі аграрії розпочали сівбу ранніх зернових культур. На підконтрольній території області вже посіяно 1000 га. ярого ячменю та 500 га. гороху.

З осені під урожай 2023 року аграрії посіяли озимих культур на зерно майже 47 тис. га, у тому числі пшениці 43 тис. га. Крім озимих зернових посіяно ріпаку майже 18 тис. га. Перелік агрокультур суттєво не змінився.

Аграрії зіштовхуються з рядом проблемних питань: поля всіяні залишками вибухонебезпечних елементів, відсутність обігових коштів можливість отримання кредитів лише у зоні за 40-50 км від лінії фронту. Завдяки постанові КМУ з'явилася можливість пролонгувати отримані торік кредити під 5-7-9%.

Для проведення безпечних весняно-польових робіт першочергово потребували гуманітарного розмінування 1232 га земель сільськогосподарського призначення Запорізького району. На сьогодні піротехнічними підрозділами вже розміновано 1200 га. 

Окупанти чинять тиск на наших аграріїв та населення на захоплених територіях, особливо на тих, у кого проукраїнська позиція. Масово проводиться примусова паспортизація. Для отримання медичної допомоги необхідно отримати паспорт, для переїзду в інше місто потрібно отримати російські номери, для якого теж потрібен паспорт.

Ворог завдав ударів з РСЗВ по обласному центру та його околицях, у тому числі і по фермерському господарству. Крім цього, вранці вранці ворог наніс два удари по Оріхіву.”

 


 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Запоріжжя разом з усією країною вшанувало пам'ять загиблих воїнів

“Україна є! Україна буде!”, - в Запорізькій області вшанували мужніх воїнів всіх часів

До Дня захисників і захисниць України в обласному центрі вшанували пам’ять загиблих Героїв

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 01.10.2023, 585 ДОБА

За минулу добу зафіксовано 157 ворожих обстрілів по 27 населених пунктах

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЩОДО НАСЛІДКІВ ПІДРИВУ КАХОВСЬКОЇ ГЕС ДЛЯ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ

Нарада з представниками міжнародних організацій щодо надання допомоги у твердому паливі

Ворог вів вогонь по 21 населеному пункту – зафіксовано 130 ударів

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 30.09.2023, 584 ДОБА