Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Юрій Малашко про перебіг посівної кампанії в області

31 березня 2023 - 12:15

В етері телеканалу “Суспільне Спротив” начальник ЗОВА Юрій Малашко розповів про оперативну ситуацію та перебіг посівної кампанії в Запорізькій області:

“Завдяки відважним працівникам аграрної сфери навіть під час активних бойових дій на території області успішно стартувала посівна кампанія. Деякі аграрії розпочали сівбу ранніх зернових культур. На підконтрольній території області вже посіяно 1000 га. ярого ячменю та 500 га. гороху.

З осені під урожай 2023 року аграрії посіяли озимих культур на зерно майже 47 тис. га, у тому числі пшениці 43 тис. га. Крім озимих зернових посіяно ріпаку майже 18 тис. га. Перелік агрокультур суттєво не змінився.

Аграрії зіштовхуються з рядом проблемних питань: поля всіяні залишками вибухонебезпечних елементів, відсутність обігових коштів можливість отримання кредитів лише у зоні за 40-50 км від лінії фронту. Завдяки постанові КМУ з'явилася можливість пролонгувати отримані торік кредити під 5-7-9%.

Для проведення безпечних весняно-польових робіт першочергово потребували гуманітарного розмінування 1232 га земель сільськогосподарського призначення Запорізького району. На сьогодні піротехнічними підрозділами вже розміновано 1200 га. 

Окупанти чинять тиск на наших аграріїв та населення на захоплених територіях, особливо на тих, у кого проукраїнська позиція. Масово проводиться примусова паспортизація. Для отримання медичної допомоги необхідно отримати паспорт, для переїзду в інше місто потрібно отримати російські номери, для якого теж потрібен паспорт.

Ворог завдав ударів з РСЗВ по обласному центру та його околицях, у тому числі і по фермерському господарству. Крім цього, вранці вранці ворог наніс два удари по Оріхіву.”

 


 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

«До нас приїжджають діти з сусідньої області, адже в нас є укриття, а значить – можливість навчатися офлайн», – директорка однієї зі шкіл Запорізького району

Понад 10500 ноутбуків отримали школярі Запорізької області від ЮНІСЕФ

Понад 200 коптерів та іншої техніки передали військовим на Запорізькому напрямку

«У Збройних силах України повинна бути гендерна рівність», – 29-річна Катерина вирішила приєднатися до захисників

Безпека мешканців, підтримка бізнесу, підвищення якості освіти – Іван Федоров про головні виклики регіону

За матеріалами СБУ засуджено чергових колаборантів, які працюють на окупантів

Усиновлення дитини під час війни: що потрібно знати?

В регіоні допомагають людям подолати наслідки насильства

Міжнародні партнери допоможуть Запоріжжю з облаштуванням укриттів та підземних шкіл

Іван Федоров зустрівся з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я – обговорили медичні потреби регіону

Молодіжний центр “People.UA” відкрився у Запорізькій області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області