Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У ЗОВА обговорили нововведення розподілу коштів ДФРР 2023 році

15 травня 2023 - 16:10

Про особливості використання коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у період дії воєнного стану розповіла в.о. директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Людмила Грабчилєва на нараді голови ЗОВА Юрія Малашка з представниками структурних підрозділів, очільниками РВА та військових адміністрацій населених пунктів.

Обсяг коштів ДФРР, запланований в Державному бюджеті на 2023 рік, складає 2 млрд грн. Дотепер кошти фонду по регіонах не розподілялись.

Наразі, за ініціативи Комітету Верховної ради України з питань бюджету та Мінінфраструктури розроблено законопроєкт № 9165 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік». Зміни стосуються особливостей використання коштів регіонального розвитку, які що найбільше постраждали від військової агресії рф.

Також в стадїї розробки проєкт постанови КМУ «Деякі питання використання у 2023 році державного фонду регіонального розвитку», яким будуть затверджені порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, а також порядок використання коштів державного фонду регіонального розвитку.

Людмила Грабчилєва зазначила, що чинні норми розподілу коштів ДФРР враховують чисельність населення у регіоні та показник валового регіонального продукту. Однак в умовах воєнного часу ці показники не є об'єктивними, тому відповідним законопроєктом пропонується кошти ДФРР у 2023 році розподілити за таким принципом:

50% - рівними частинами між усіма областями, додатково рівними частинами, а решту 50% - додатково рівними частинами між 11 областями, які найбільше постраждали від воєнних дій (зокрема, Запорізькою).

Серед нововведень посадовиця відзначила, що співфінансування для бюджетів міських територіальних громад з населенням понад 225 тисяч осіб має складати не менше 50% від вартості проєкту.

  • Профільним міністерством щороку визначаються пріоритетні напрями для фінансування з ДФРР. У 2023 році для отримання фінансування проєкти повинні бути спрямовані на розвиток, відбудову чи будівництво об'єктів критичної інфраструктури та ЖКГ, закладів охорони здоров'я, що зазнали пошкоджень. а також на підсилення регіональної та локальної економіки в умовах воєнного стану. Крім цього, за кошти фонду зможуть фінансуватися видатки на розробку проєктно-кошторисної документації для відновлення пошкоджених об'єктів, - зазначила Людмила Грабчилєва.

Крім того, під час засідання Юрій Малашко представив новопризначеного начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Максима Прудкого та позаштатного радника голови ОДА з питань будівництва на громадських засадах Сергія Кузнєцова та побажав успіхів у подальшій роботі.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Один поранений та двоє загиблих після ударів по прифронтовим населеним пунктам

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 10.06.2023

Щодо стану справ на території області внаслідок підриву російськими окупаційними військами Каховської ГЕС

Руслан Мовчан на прямому зв'язку з жителями області

За добу правоохоронці задокументували 77 ворожих ударів по території Запорізької області, є загиблі

472 добу незламний Запорізький край тримається під натиском війська рф

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 10.06.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10.06.2023, 472 доба

Ми бачимо героїзм наших воїнів і вдячні за кожну хвилину їхнього життя, яке є життям України

Руслан Мовчан про оперативну ситуацію в регіоні

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

Значна кількість укриттів області виявились зачиненими