Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У ЗОВА обговорили нововведення розподілу коштів ДФРР 2023 році

15 травня 2023 - 16:10

Про особливості використання коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у період дії воєнного стану розповіла в.о. директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Людмила Грабчилєва на нараді голови ЗОВА Юрія Малашка з представниками структурних підрозділів, очільниками РВА та військових адміністрацій населених пунктів.

Обсяг коштів ДФРР, запланований в Державному бюджеті на 2023 рік, складає 2 млрд грн. Дотепер кошти фонду по регіонах не розподілялись.

Наразі, за ініціативи Комітету Верховної ради України з питань бюджету та Мінінфраструктури розроблено законопроєкт № 9165 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік». Зміни стосуються особливостей використання коштів регіонального розвитку, які що найбільше постраждали від військової агресії рф.

Також в стадїї розробки проєкт постанови КМУ «Деякі питання використання у 2023 році державного фонду регіонального розвитку», яким будуть затверджені порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, а також порядок використання коштів державного фонду регіонального розвитку.

Людмила Грабчилєва зазначила, що чинні норми розподілу коштів ДФРР враховують чисельність населення у регіоні та показник валового регіонального продукту. Однак в умовах воєнного часу ці показники не є об'єктивними, тому відповідним законопроєктом пропонується кошти ДФРР у 2023 році розподілити за таким принципом:

50% - рівними частинами між усіма областями, додатково рівними частинами, а решту 50% - додатково рівними частинами між 11 областями, які найбільше постраждали від воєнних дій (зокрема, Запорізькою).

Серед нововведень посадовиця відзначила, що співфінансування для бюджетів міських територіальних громад з населенням понад 225 тисяч осіб має складати не менше 50% від вартості проєкту.

  • Профільним міністерством щороку визначаються пріоритетні напрями для фінансування з ДФРР. У 2023 році для отримання фінансування проєкти повинні бути спрямовані на розвиток, відбудову чи будівництво об'єктів критичної інфраструктури та ЖКГ, закладів охорони здоров'я, що зазнали пошкоджень. а також на підсилення регіональної та локальної економіки в умовах воєнного стану. Крім цього, за кошти фонду зможуть фінансуватися видатки на розробку проєктно-кошторисної документації для відновлення пошкоджених об'єктів, - зазначила Людмила Грабчилєва.

Крім того, під час засідання Юрій Малашко представив новопризначеного начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Максима Прудкого та позаштатного радника голови ОДА з питань будівництва на громадських засадах Сергія Кузнєцова та побажав успіхів у подальшій роботі.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 05.12.2023, 650 доба

Військовослужбовці рф завдали 157 ударів по мирних громадах Запорізької області: під вогнем опинився 21 населений пункт

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 649-го дня війни

В Запорізькій області перевіряють стан проведення ремонтних робіт в шкільних укриттях

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Мешканців Запорізької області закликають вакцинувати тварин від сказу

У Запоріжжі Служба безпеки України викрила чергових агітаторів на ворожій пропаганді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 04.12.2023, 649 доба