Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У ЗОВА обговорили нововведення розподілу коштів ДФРР 2023 році

15 травня 2023 - 16:10

Про особливості використання коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у період дії воєнного стану розповіла в.о. директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Людмила Грабчилєва на нараді голови ЗОВА Юрія Малашка з представниками структурних підрозділів, очільниками РВА та військових адміністрацій населених пунктів.

Обсяг коштів ДФРР, запланований в Державному бюджеті на 2023 рік, складає 2 млрд грн. Дотепер кошти фонду по регіонах не розподілялись.

Наразі, за ініціативи Комітету Верховної ради України з питань бюджету та Мінінфраструктури розроблено законопроєкт № 9165 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2023 рік». Зміни стосуються особливостей використання коштів регіонального розвитку, які що найбільше постраждали від військової агресії рф.

Також в стадїї розробки проєкт постанови КМУ «Деякі питання використання у 2023 році державного фонду регіонального розвитку», яким будуть затверджені порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, а також порядок використання коштів державного фонду регіонального розвитку.

Людмила Грабчилєва зазначила, що чинні норми розподілу коштів ДФРР враховують чисельність населення у регіоні та показник валового регіонального продукту. Однак в умовах воєнного часу ці показники не є об'єктивними, тому відповідним законопроєктом пропонується кошти ДФРР у 2023 році розподілити за таким принципом:

50% - рівними частинами між усіма областями, додатково рівними частинами, а решту 50% - додатково рівними частинами між 11 областями, які найбільше постраждали від воєнних дій (зокрема, Запорізькою).

Серед нововведень посадовиця відзначила, що співфінансування для бюджетів міських територіальних громад з населенням понад 225 тисяч осіб має складати не менше 50% від вартості проєкту.

  • Профільним міністерством щороку визначаються пріоритетні напрями для фінансування з ДФРР. У 2023 році для отримання фінансування проєкти повинні бути спрямовані на розвиток, відбудову чи будівництво об'єктів критичної інфраструктури та ЖКГ, закладів охорони здоров'я, що зазнали пошкоджень. а також на підсилення регіональної та локальної економіки в умовах воєнного стану. Крім цього, за кошти фонду зможуть фінансуватися видатки на розробку проєктно-кошторисної документації для відновлення пошкоджених об'єктів, - зазначила Людмила Грабчилєва.

Крім того, під час засідання Юрій Малашко представив новопризначеного начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Максима Прудкого та позаштатного радника голови ОДА з питань будівництва на громадських засадах Сергія Кузнєцова та побажав успіхів у подальшій роботі.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

У Запорізькому окружному адміністративному суді підбили підсумки роботи за 2023 рік

Західні партнери допоможуть облаштувати житло для переселенців у Запоріжжі

Чи потрібні бізнесу інженерні та технічні спеціалісти: долучайтеся до опитування

Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розширюється на прифронтові Запоріжжя, Миколаївщину, Харківщину, Херсонщину, Чернігівщину та всю Сумщину

СБУ встановила ще 4 зрадників, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Евакуація з прифронтових населених пунктів триває: Іван Федоров закликав людей виїжджати з небезпечних територій

В Запоріжжі відзначили успіхи спортсменів регіону на міжнародних змаганнях

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

71-річний чоловік загинув внаслідок ворожої ракетної атаки по Юльївці Запорізької області. 68-річна жінка отримала поранення

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 736-го дня війни

Україною шириться сказ: фахівець розповів про ситуацію в Запорізькій області

Мінреінтеграції забезпечило 199 прифронтових громад протимінними знаками