Партнерство для інновацій: проєкти та можливості розвитку стартапів. Понад 100 представників бізнес-спільноти, науковців та публічних службовців долучилися до обговорення цієї теми під час зустрічі на платформі «Діалог влади та бізнесу», організованої Запорізькою ОДА.
На думку заступниці голови Запорізької ОДА Оксани Матвіїшиної, стартапи – це не просто нові бізнеси.
– Це сміливі ідеї, які вирішують реальні проблеми, це постійний пошук, експерименти та адаптація до змін. Але для створення стартапів потрібне сприятливе середовище – підтримка менторів, доступ до фінансування, юридичний супровід, якісна освіта та довіра інвесторів. Українські стартапи вже довели, що здатні бути конкурентоспроможними на світовому ринку, але наш спільний обов’язок допомогти їм масштабуватися, зростати та ділитися досвідом, – зазначила Оксана Матвіїшина.
До участі в зустрічі доєдналася керівниця проєкту Seeds of Bravery в Українському фонді стартапів Анастасія Кравченко-Угрехелідзе, яка розповіла про діяльність фонду. За її словами, УФС – це частина державного Фонду розвитку інновацій, який займається розвитком технологічної екосистеми.
– Наша місія – розвивати Україну через технологічні інновації, і ми інвестуємо, тобто надаємо гранти в компанії, які посилюють національні інтереси. Загалом з 2019 року ми вже видали 571 грант на понад 400 мільйонів гривень. Стартапи, які отримали гранти від Українського фонду стартапів, вже залучили зовнішні інвестиції більше, ніж на 40 мільйонів доларів. Тому наші гранти є класними драйверами, які допомагають почати справу і надалі вже залучати інвестиції від інвесторів і фондів, – зауважила представниця УФС.
Анастасія Кравченко-Угрехелідзе також розповіла про співпрацю Українського фонду стартапів з університетами.
– Наразі ми є партнерами 85 університетів, а в минулому році запустили разом з МОН мережу стартап-шкіл на базі закладів вищої освіти. Наразі це 6 університетів, які саме отримують фінансування. Студенти створюють свої стартапи, розвивають їх, отримують менторську підтримку від нас, а також для них доступні всі можливості, які надає Український фонд стартапів, – повідомила спікерка.
Керівниця відділу піару та комунікацій Ideas Center UCU та Angel One Fund Марта Знак презентувала програму для представників малого та середнього бізнесу «Stanford Ignite Ukraine».
– Програму для малого та середнього бізнесу Stanford Ignite Ukraine ми відкрили 2 роки тому у співпраці з Міністерством економіки України. Це абсолютно безоплатна програма. Ми все фінансуємо і робимо це у співпраці з Stanford Business School в Стенфорді. Веземо підприємців з України в долину. Вони навчаються один тиждень, а потім чотири тижні проводять навчання онлайн. Для кого ця програма? Ми шукаємо виробничий, продуктовий чи сервісний бізнес з командою понад 10 людей. Досвід підприємства має бути понад 3 роки. Загалом відбираємо 42 учасники. Новий набір відкриваємо у вересні цього року, – розповіла Марта Знак.
Ще одна учасниця зустрічі Маргарита Чернишова поінформувала учасників про можливості від YEP Accelerator та європейського цифрового інноваційного хабу Win-Win.
Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу та була наповнена новими інсайтами та ідеями. Запорізькі підприємці мали змогу задати питання, що їх цікавили, та отримати презентаційні матеріали.
Підсумовуючи зустріч, заступниця голови Запорізької ОДА Оксана Матвіїшина подякувала представникам інноваційних платформ за підтримку підприємців та студентів, які хочуть втілити свої новаторські ідеї в реальність.
Платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує свою роботу. Інформацію про час та тему наступної зустрічі можна дізнатися на інформаційних ресурсах голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова та Запорізької ОДА.