Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі хортингісти тріумфували на чемпіонаті Європи в Римі

6 листопада 2025 - 12:00

Запорізькі спортсмени впевнено заявили про себе на європейській арені. Команда вихованців заслуженого тренера України Руслана Галигіна повернулася з Рима з колекцією нагород та яскравими враженнями після чемпіонату Європи з хортингу.

Змагання відбулися у Римі під час світового фестивалю бойових мистецтв XFC Xtreme Fighter Champion. Цьогоріч турнір зібрав 365 учасників із 19 країн світу. Запорізька область була представлена командою у складі п’яти спортсменів, які зуміли вибороти 6 золотих, 3 бронзові та 1 срібну медаль.

Серед тих, хто підкорив європейський п’єдестал, і 17-річний Олег Александров, який посів перше та третє місце. За одинадцять років у спорті він пройшов шлях від новачка до багаторазового призера. У Римі юнак продемонстрував впевненість, витримку та справжній спортивний характер.

– Я вже не вперше виступаю на міжнародних змаганнях, але цей турнір був особливим. Рівень спортсменів дуже високий, але ми показали, що українці – серед найкращих. Ми багато працювали, щоб досягти такого результату, і тепер наша збірна здобула перше місце в командному заліку. Попереду – чемпіонат світу в Люксембурзі. Я хочу готуватися ще серйозніше, щоб знову підняти український прапор на найвищу сходинку, – зазначив чемпіон Європи Олег Александров.

Тринадцятирічна Мар’я Полежаєва здобула золоту та бронзову медалі змагань. Спортсменка зізнається: спочатку було страшно виходити на бій, але тренер, батьки й сестра дуже підтримували. 

– Я ніколи не забуду ці емоції. Було дуже хвилююче, адже суперники були сильні й з різних країн: Франції, Італії, Іспанії, Молдови, Грузії. Усі сильні, досвідчені. Але я вірила у себе, бо знала, скільки праці ми вклали у тренування. Коли почула Гімн України, зрозуміла, що всі ці зусилля були не дарма, – поділилася чемпіонка Європи Марʼя Полежаєва.

На чемпіонаті Європи з хортингу медалі до скарбнички Запоріжжя принесли й інші спортсмени. Тимофій Чистяков посів перше та третє місце. Дарʼя Полежаєва два перших місця та Микита Ковальов перше та друге місце.

– Для мене ці діти – справжні герої. Ми приїхали з війни, із Запорізького краю, який щодня живе під звуки обстрілів. У Європі діти не знають, що таке ховатися в укриття, не розуміють, що означає чути сирени щодня. А наші спортсмени з цим живуть і все одно тренуються, виступають і перемагають. Я їм казав перед змаганнями: ми не просто команда, ми – Україна. Ми сильні ментально, духовно, фізично. І ці перемоги – доказ того, що українське бойове мистецтво народжується у вогні війни, але не згасає, а стає тільки міцнішим. Я щасливий і неймовірно гордий за своїх вихованців, – наголосив заслужений тренер України Руслан Галигін. 

Запорізькі хортингісти ще раз довели: сила, мужність і віра у себе – це те, що робить український спорт непереможним навіть у найскладніші часи.

Читайте також

Запоріжжя отримало чергову партію техніки від міжнародних партнерів

Локальні бренди – сила громад: крафтові виробники Запоріжжя шукають нові шляхи для зростання

Масована ворожа атака на Запоріжжя: 10 людей поранено, майже сотню будівель пошкоджено

День спротиву окупації Криму: у Запоріжжі підняли кримськотатарський прапор

Крим: 12 років спротиву

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1463-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 720 ударів по 31 населеному пункту Запорізької області

60 хвилин бігу заради пам’яті: у Запоріжжі відкрито реєстрацію на всеукраїнський забіг

«Українці потребують більшої підтримки, щоб подолати виклики, які виникли через війну»: делегації Конгресу США та УВКБ ООН відвідали Запорізьку область

Два мільйони гривень на енергонезалежність: запорізькі підприємці можуть повернути частину витрат на генератори та СЕС

Від генераторів до пального: запорізькі ФОПи можуть отримати до 15 тисяч гривень на безповоротній основі