Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Уповноважений ВРУ з прав людини завітав до Запорізької області

24 травня 2023 - 13:40

Очільник ЗОВА Юрій Малашко провів зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем, на якій обговорили актуальні питання для Запорізького регіону. 

Також Дмитро Лубінець ознайомив присутніх з напрямами роботи Представника Уповноваженого у Запорізькій області Михайла Волкова та безпосередньо Офісу Омбудсмана. Окремо звернув увагу на роль регіональних представництв у процесі розбудови та посилення спроможності інституції.

  • Попри те, що частина області окупована й постійно відбуваються обстріли з боку рф, на іншій проживає багато внутрішньо переміщених осіб, яким надали прихисток.  Звісно, як і в інших областях, завжди є над чим працювати. Але в цей нелегкий час ми повинні об’єднувати зусилля й допомагати ЗСУ заради нашої спільної перемоги, - наголосив Омбудсман.

Від початку повномасштабного вторгнення на території Запорізької області окупант масово порушує права та чинить тиск на цивільне населення на тимчасово захоплених територіях. Крім цього, викрадає, катує та утримує в заручниках українців з патріотичною позицією, зокрема дітей і літніх людей. 

Як зауважив Уповноважений ВРУ з прав людини, особливо складними є випадки викрадення неповнолітніх, яких вивозять на територію рф та видають російські документи зі зміненими персональними даними, влаштовують у російські сім’ї, де чинять психологічний тиск. Але завдяки великим зусиллям влади спільно з міжнародними партнерами частину незаконно вивезених дітей вдається повертати.

  • Ми продовжуємо боротися за кожного бранця, вивезених на чужину українських дітей, незаконно евакуйованих громадян. Крім цього, плануємо створити ще один надважливий напрямок роботи - це реабілітація військових та цивільних, яких вдалося повернути додому. Віримо, що кожен українець обов'язково буде жити у вільній і незалежній Україні. Віримо у Перемогу, - наголосив очільник ЗОВА Юрій Малашко.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Один поранений та двоє загиблих після ударів по прифронтовим населеним пунктам

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 10.06.2023

Щодо стану справ на території області внаслідок підриву російськими окупаційними військами Каховської ГЕС

Руслан Мовчан на прямому зв'язку з жителями області

За добу правоохоронці задокументували 77 ворожих ударів по території Запорізької області, є загиблі

472 добу незламний Запорізький край тримається під натиском війська рф

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 10.06.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10.06.2023, 472 доба

Ми бачимо героїзм наших воїнів і вдячні за кожну хвилину їхнього життя, яке є життям України

Руслан Мовчан про оперативну ситуацію в регіоні

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

Значна кількість укриттів області виявились зачиненими