Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Евакуація мирних жителів з прифронтових територій - пріоритет обласної влади

26 травня 2023 - 14:40

Сьогодні в офіційному Медіацентрі при ЗОВА відбувся брифінг директора Департаменту цивільного захисту населення ОДА Андрія Булавінова щодо евакуації населення з зон ведення активних бойових дій. Посадовець розповів про функціонування пунктів прийому внутрішньо переміщених осіб та кількість людей, зареєстрованих у Запоріжжі, як ВПО:

  • Ще до початку повномасштабного вторгнення Департамент цивільного захисту населення розробив плани евакуації територій. Сподівалися, що вони не знадобляться, але через війну довелося їх використати. З перших годин розпочалась вивезення цивільного населення з зони ведення бойових дій, - повідомив Андрій Булавінов.

Як зазначив посадовець, Запорізька область стала пунктом пропуску вимушених переселенців з Херсонської, Донецької та окупованих районів Запорізької області. За підрахунками Департаменту цивільного захисту населення кількість людей, які пройшли через обласний центр сягає понад 500 тисяч осіб. Так, з Бердянського району вдалося виїхати 25 тисячам громадян, з Василівського - більше 49 тисяч осіб, з Мелітопольського - 34 тисячі мешканців, а Пологівського - понад 55 тисяч. Крім цього, близько 100 тисяч жінок та дітей евакуювалися до Запоріжжя з Донецької області та більше 72 тисяч з Херсонського напрямку.

  • Щоденно працювала комісія по евакуації, яка планувала виїзд населення. Розглядали розраховували кількість транспорту, необхідного для вивезення людей. Ворог зупиняв евакуаційні колони, тому вони рухалися під супроводом ДСНС та міжнародних партнерів, - повідомив Андрій Булавінов. 

Окрім основних пунктів прийому в м. Запоріжжі, для реєстрації всіх громадян обласна влада оперативно відкривала додаткові точки, зокрема у Козак-Палаці. В цих закладах людям надавали медичну, психологічну допомогу, а також забезпечували продуктами, надавали прихисток. Для евакуйованих осіб, які вирішили їхати далі, організовували спеціальний транспорт до інших областей. Так, максимальна кількість евакуйованих потягом склада 4130 осіб за добу. Наразі темпи евакуації значно зменшились: щодня приблизно 100 осіб вирушають до Хмельницької та Львівської областей.

  • Всі ми чекаємо на деокупацію, проте готуємось вивозити людей зі звільнених територій, які ворог може обстрілювати. Зараз оновлюємо плани евакуації територій та опрацьовуємо питання транспортного забезпечення, - повідомив директор Департаменту цивільного захисту

Триває евакуація сімей з дітьми з лінії розмежування. Так, в Запорізькій області увагу приділяють Пологівському та Василівському районам, де населені пункти щодня зазнають потужних ударів з боку ворога. Андрій Булавінов підкреслив, що діти це майбутнє країни, тому необхідно докласти максимальних зусиль для їх безпеки. 

Саме заради майбутнього держави українці ведуть боротьбу, а перемога буде за Україною!

 


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю

Металурги Запоріжжя приймають вітання з професійним святом

«Встановіть новий застосунок банку»: МВС попереджає про нову кібершахрайську схему

Моніторинг внутрішньообласних автобусних маршрутів: виявлено порушень на 100 тисяч гривень

«Україна – це Дім» – нова онлайн-платформа для ВПО та українських шукачів притулку за кордоном