Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Очільник ЗОВА перевірив стан водозабезпечення Біленьківської громади

8 червня 2023 - 17:15

Через руйнування росіянами Каховської ГЕС, на нижньому б’єфі спостерігається зниження рівня води. Ситуація складна, але контрольована. В Біленьківській громаді, в якій Юрій Малашко побував з робочим візитом, залишається близько шести тисяч мешканців, серед яких і тимчасово переміщені особи. 

Зважаючи на географічне розташування для того, щоб забезпечити місцевих мешканців достатньою кількістю води на території громади побудовано помпову станцію. Проте після терористичного акту на Каховській ГЕС зараз цей об’єкт потребує додаткової технічної підтримки для свого сталого функціонування. Так, для проведення всіх необхідних заходів, громада закупляє додаткові труби, виділяє необхідні будівельні матеріали з резерву та співпрацює зі світовою спільнотою.

  • Критичної ситуації немає, а людям, які користуються свердловинами вода підвозиться. Розв’язується питання щодо придбання труб і помп, щоб повністю ліквідувати наслідки руйнування Каховської ГЕС для Біленьківської громади. А резервуари для збереження питної води надасть благодійна організація зі Швейцарії. Крім цього, в кожному закладі соціальної сфери вже зроблено запаси води в ємностях, які були придбані для облаштування “Пунктів Незламності”, - розповіла голова ТГ Світлана Зачепило.

Як зазначив Юрій Малашко, рівень води в р.Дніпро щодня знижується приблизно на один метр, подальшу ситуацію прогнозуватимуть лише після детального аналізу ситуації на Каховській ГЕС. Наразі, рівень не критичний, продовжує здійснюватись забір води.

  • Біленьківська громада повністю забезпечена питною водою, а помпова станція, яка забирає воду з річки Дніпро, працює стабільно. З матеріального резерву виділені всі необхідні засоби для того, щоб у разі потреби відновити її роботу. Готуємося до будь-яких ситуацій, в тому числі критичної. Люди мають бути забезпечені водою, - наголосив очільник ЗОВА.

Очільниця громади також розповіла, що зниження рівня води у свердловинах не зафіксовано, але про всяк випадок в громаді роблять резерв бочок для перевезення води.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю

Металурги Запоріжжя приймають вітання з професійним святом

«Встановіть новий застосунок банку»: МВС попереджає про нову кібершахрайську схему

Моніторинг внутрішньообласних автобусних маршрутів: виявлено порушень на 100 тисяч гривень

«Україна – це Дім» – нова онлайн-платформа для ВПО та українських шукачів притулку за кордоном