Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Очільник ЗОВА перевірив стан водозабезпечення Біленьківської громади

8 червня 2023 - 17:15

Через руйнування росіянами Каховської ГЕС, на нижньому б’єфі спостерігається зниження рівня води. Ситуація складна, але контрольована. В Біленьківській громаді, в якій Юрій Малашко побував з робочим візитом, залишається близько шести тисяч мешканців, серед яких і тимчасово переміщені особи. 

Зважаючи на географічне розташування для того, щоб забезпечити місцевих мешканців достатньою кількістю води на території громади побудовано помпову станцію. Проте після терористичного акту на Каховській ГЕС зараз цей об’єкт потребує додаткової технічної підтримки для свого сталого функціонування. Так, для проведення всіх необхідних заходів, громада закупляє додаткові труби, виділяє необхідні будівельні матеріали з резерву та співпрацює зі світовою спільнотою.

  • Критичної ситуації немає, а людям, які користуються свердловинами вода підвозиться. Розв’язується питання щодо придбання труб і помп, щоб повністю ліквідувати наслідки руйнування Каховської ГЕС для Біленьківської громади. А резервуари для збереження питної води надасть благодійна організація зі Швейцарії. Крім цього, в кожному закладі соціальної сфери вже зроблено запаси води в ємностях, які були придбані для облаштування “Пунктів Незламності”, - розповіла голова ТГ Світлана Зачепило.

Як зазначив Юрій Малашко, рівень води в р.Дніпро щодня знижується приблизно на один метр, подальшу ситуацію прогнозуватимуть лише після детального аналізу ситуації на Каховській ГЕС. Наразі, рівень не критичний, продовжує здійснюватись забір води.

  • Біленьківська громада повністю забезпечена питною водою, а помпова станція, яка забирає воду з річки Дніпро, працює стабільно. З матеріального резерву виділені всі необхідні засоби для того, щоб у разі потреби відновити її роботу. Готуємося до будь-яких ситуацій, в тому числі критичної. Люди мають бути забезпечені водою, - наголосив очільник ЗОВА.

Очільниця громади також розповіла, що зниження рівня води у свердловинах не зафіксовано, але про всяк випадок в громаді роблять резерв бочок для перевезення води.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій

Призначено нового очільника Регіонального управління Сил територіальної оборони «Схід»