Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

9 червня 2023 - 18:40

Очільник ЗОВА Юрій Малашко провів зустріч з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком, під час якої обговорили роботу культурного фронту Запорізької області.

Так, одним з першочергових завдань після звільнення територій є відновлення інформаційного простору, зокрема газетного виробництва та телебачення. Також, Міністр зазначив, що через терористичні дії та мародерство окупантів під ударом опинилася значна кількість історичних пам'яток, тому контроль за культурною спадщиною має здійснюватися на світовому рівні.

Водночас з цим, заклади культури обласного центру не лише зберігають статус осередків допомоги ВПО, а й продовжують свою професійну діяльність. Так, користуючись нагодою, Міністр й депутати Верховної Ради України зустрілися на базі одного з закладів культури з заступником голови ОДА Віталієм Сиволапом та директором Департаменту культури та інформаційної політики ОДА Владиславом Мороко.

Олександр Ткаченко оглянув виставкові зали, ознайомився з експозиціями, а також обговорив з представниками районів та культурних закладів актуальні проблеми та подальші плани роботи.

  • Важливо вже сьогодні формувати плани відновлення, зокрема на територіях, які будуть деокупованими та розуміти першочергові потреби громад, щоб спільними зусиллями одразу включитися в роботу. Культура об’єднує та зшиває нас. Тому в ній, як і в інформаційній політиці, потрібно мати чіткий план дій подальшого відновлення, - зазначив Міністр культури та інформаційної політики.

Наприкінці зустрічі Олександр Ткаченко долучився до акції “Зброя культури” – розпису відпрацьованих протитанкових гранатометів, за допомогою яких захисники України нищать ворога на всіх напрямках.

Як зазначив Владислав Мороко, розписані витвори мистецтва волонтери реалізують на благодійних аукціонах, а виручені кошти спрямовують на потреби ЗСУ. Завдяки продажу таких артоб’єктів вдалося придбати декілька приладів нічного бачення для наших військових.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 827-го дня війни

32 переможці учнівських олімпіад та інтелектуальних конкурсів отримали грошові сертифікати від Запорізької ОДА

«Листи до вільного Криму»: всі охочі можуть підтримати ув’язнених росією українців з Криму

З 2025 року строкову службу в Україні замінять базовою, – Запорізький обласний ТЦК та СП

Людина зникла безвісти під час воєнного стану: алгоритм дій для розшуку

Україна починає страхувати своїх інвесторів від воєнних та політичних ризиків

Запорізька область отримала допомогу від Німеччини для відновлення інфраструктури

Як бути на зв’язку під час відключень електроенергії

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 826-го дня війни

Четверо людей потонули на водоймах області з початку року – рятувальники закликають відмовитися від відпочинку на воді