Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

9 червня 2023 - 18:40

Очільник ЗОВА Юрій Малашко провів зустріч з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком, під час якої обговорили роботу культурного фронту Запорізької області.

Так, одним з першочергових завдань після звільнення територій є відновлення інформаційного простору, зокрема газетного виробництва та телебачення. Також, Міністр зазначив, що через терористичні дії та мародерство окупантів під ударом опинилася значна кількість історичних пам'яток, тому контроль за культурною спадщиною має здійснюватися на світовому рівні.

Водночас з цим, заклади культури обласного центру не лише зберігають статус осередків допомоги ВПО, а й продовжують свою професійну діяльність. Так, користуючись нагодою, Міністр й депутати Верховної Ради України зустрілися на базі одного з закладів культури з заступником голови ОДА Віталієм Сиволапом та директором Департаменту культури та інформаційної політики ОДА Владиславом Мороко.

Олександр Ткаченко оглянув виставкові зали, ознайомився з експозиціями, а також обговорив з представниками районів та культурних закладів актуальні проблеми та подальші плани роботи.

  • Важливо вже сьогодні формувати плани відновлення, зокрема на територіях, які будуть деокупованими та розуміти першочергові потреби громад, щоб спільними зусиллями одразу включитися в роботу. Культура об’єднує та зшиває нас. Тому в ній, як і в інформаційній політиці, потрібно мати чіткий план дій подальшого відновлення, - зазначив Міністр культури та інформаційної політики.

Наприкінці зустрічі Олександр Ткаченко долучився до акції “Зброя культури” – розпису відпрацьованих протитанкових гранатометів, за допомогою яких захисники України нищать ворога на всіх напрямках.

Як зазначив Владислав Мороко, розписані витвори мистецтва волонтери реалізують на благодійних аукціонах, а виручені кошти спрямовують на потреби ЗСУ. Завдяки продажу таких артоб’єктів вдалося придбати декілька приладів нічного бачення для наших військових.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

У Запорізькому окружному адміністративному суді підбили підсумки роботи за 2023 рік

Західні партнери допоможуть облаштувати житло для переселенців у Запоріжжі

Чи потрібні бізнесу інженерні та технічні спеціалісти: долучайтеся до опитування

Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розширюється на прифронтові Запоріжжя, Миколаївщину, Харківщину, Херсонщину, Чернігівщину та всю Сумщину

СБУ встановила ще 4 зрадників, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Евакуація з прифронтових населених пунктів триває: Іван Федоров закликав людей виїжджати з небезпечних територій

В Запоріжжі відзначили успіхи спортсменів регіону на міжнародних змаганнях

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

71-річний чоловік загинув внаслідок ворожої ракетної атаки по Юльївці Запорізької області. 68-річна жінка отримала поранення

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 736-го дня війни

Україною шириться сказ: фахівець розповів про ситуацію в Запорізькій області

Мінреінтеграції забезпечило 199 прифронтових громад протимінними знаками