Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

9 червня 2023 - 18:40

Очільник ЗОВА Юрій Малашко провів зустріч з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком, під час якої обговорили роботу культурного фронту Запорізької області.

Так, одним з першочергових завдань після звільнення територій є відновлення інформаційного простору, зокрема газетного виробництва та телебачення. Також, Міністр зазначив, що через терористичні дії та мародерство окупантів під ударом опинилася значна кількість історичних пам'яток, тому контроль за культурною спадщиною має здійснюватися на світовому рівні.

Водночас з цим, заклади культури обласного центру не лише зберігають статус осередків допомоги ВПО, а й продовжують свою професійну діяльність. Так, користуючись нагодою, Міністр й депутати Верховної Ради України зустрілися на базі одного з закладів культури з заступником голови ОДА Віталієм Сиволапом та директором Департаменту культури та інформаційної політики ОДА Владиславом Мороко.

Олександр Ткаченко оглянув виставкові зали, ознайомився з експозиціями, а також обговорив з представниками районів та культурних закладів актуальні проблеми та подальші плани роботи.

  • Важливо вже сьогодні формувати плани відновлення, зокрема на територіях, які будуть деокупованими та розуміти першочергові потреби громад, щоб спільними зусиллями одразу включитися в роботу. Культура об’єднує та зшиває нас. Тому в ній, як і в інформаційній політиці, потрібно мати чіткий план дій подальшого відновлення, - зазначив Міністр культури та інформаційної політики.

Наприкінці зустрічі Олександр Ткаченко долучився до акції “Зброя культури” – розпису відпрацьованих протитанкових гранатометів, за допомогою яких захисники України нищать ворога на всіх напрямках.

Як зазначив Владислав Мороко, розписані витвори мистецтва волонтери реалізують на благодійних аукціонах, а виручені кошти спрямовують на потреби ЗСУ. Завдяки продажу таких артоб’єктів вдалося придбати декілька приладів нічного бачення для наших військових.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами

Керівниця апарату ОДА на прямому зв’язку з жителями регіону

Допомога від закордонних партнерів: Федеративна Республіка Німеччина надала громадам спецтранспорт

СБУ повідомила про підозру морському піхотинцю з Криму, який штурмував позиції ВСУ під Роботиним

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні