Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Продовольчу безпеку області за умов воєнного часу буде забезпечено

14 вересня 2023 - 15:25

Нагальні питання продовольчої безпеки Запорізької області за умов воєнного часу опинилися у фокусі уваги засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 13 вересня.

До обговорення долучилися директор Департаменту агропромислового розвитку ЗОДА Максим Бойко, відповідальні від Уряду, ЦОВВ та представники Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Аграрний комплекс - один із найважливіших секторів економіки Запорізького регіону. До початку повномасштабного вторгнення на території області було зареєстровано 3261 суб'єкт, що здійснював діяльність у сфері агропромислового комплексу, 2421 з них - фермерські господарства. Крім цього, функціонувало 62 провідних підприємства харчової й переробної промисловості.

Сільськогосподарські угіддя займали 2241,6 тис. га (82,5% від загальної території області), з них рілля в обробітку - 1880 тис. га. Регіон посідав провідні позиції в державі за посівами озимої пшениці - понад 700 тисяч гектарів. Але наразі 80% ріллі - майже 1,5 млн. га - знаходиться на тимчасово окупованих територіях або на територіях ведення активних бойових дій.

Зараз на підконтрольних територіях Василівського, Запорізького та Пологівського районів функціонує 961 агропідприємство, 9 елеваторів зі зберігання зернових культур та 31 підприємство харчової та переробної промисловості. Отримано валовий збір зернових та зернобобових культур на рівні 310 тис тонн, в тому числі 251 тис. тонн пшениці.

Вже завершено збір ранніх зернових та зернобобових культур врожаю 2023 року, триває збір пізніх зернових культур проса та гречки, а також соняшнику, кукурудзи, овочевих та плодових культур. Проводиться посів озимих культур.

У підсумку скошено 141 тис. га ранніх зернових культур, намолочено 440 тис. тонни зерна, з нього пшениці - 370 тис. тонн. Для забезпечення населення хлібом на рік потрібно 125 тис. тонн продовольчого зерна, отже підконтрольна територія має достатній запас сировини для виробництва хліба, борошна та круп.

Близько 240 аграрними підприємствами області було залучено 560 млн. грн. кредитних ресурсів, проте, за банківськими умовами, кошти змогли отримати лише господарства, які знаходяться на 40 кілометровій відстані від лінії розмежуванні. Підтримка також надходить від міжнародних організацій. 


Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності

Читайте також

СБУ нагадує про сувору кримінальну відповідальність за державну зраду

В Запорізькій області налагоджується автобусне сполучення між громадами

За вісім місяців на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за минулий рік

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 02.10.2023, 586 доба

Минулої доби військовослужбовці рф завдали 144 удари по 23 населених пунктах

Запоріжжя разом з усією країною вшанувало пам'ять загиблих воїнів

“Україна є! Україна буде!”, - в Запорізькій області вшанували мужніх воїнів всіх часів

До Дня захисників і захисниць України в обласному центрі вшанували пам’ять загиблих Героїв

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону