Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

Для подальшого функціонування МКП, балансоутримувачі мають подати заяву на внесення до реєстру

29 вересня 2023 - 13:00

Про створення реєстру місць компактного проживання ВПО розповіла на брифінгу директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Марина Нотанова. 

Посадовиця нагадала, що 1 вересня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 930 про “Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, що визначає права й обов'язки ВПО, які мешкають в МКП, та їхніх балансоутримувачів. Наразі в Запорізькій області створено 63 таких об'єкти, де мешкає 4,7 тисячі переселенців.   

Крім цього, постанова передбачає створення облдержадміністрацією реєстру місць компактного проживання до 1 жовтня. Далі інформацію буде направлено до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці якого узагальнять дані та сформують єдину базу по всій країні. Марина Нотанова зазначила, що станом на зараз лише 5 балансоутримувачів подали заяви для внесення до реєстру, проте об'єкти, що не були зареєстровані, не зможуть приймати людей. 

У документі також зазначено, що всі внутрішньо переміщені особи мають укладати договір на проживання. Першочергове право на розміщення в таких місцях мають вразливі категорії населення, зокрема багатодітні родини, особи з інвалідністю, літні люди та громадяни, які мають офіційне підтвердження про знищення житла. Директорка Департаменту наголосила, що керівники МКП не мають права стягувати з переселенців будь-яку плату, крім платежів за спожиті комунальні послуги. У разі, якщо лічильники не встановлено, балансоутримувачі можуть отримати відшкодування коштів. 

  • Держава гарантує повну підтримку та фінансове сприяння щодо облаштування об'єктів. Ми працюємо з міжнародними партнерами, аби усунути наявні недоліки та забезпечити комфортні умови в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, які буде внесено до реєстру, - наголосила Марина Нотанова.

 

Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності

 

Читайте також

Ілімдар Ходжаметов: «Кримські татари понад усе прагнуть наблизити перемогу і повернутися в Крим»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

76-річна жителька загинула від ворожого снаряду у тимчасово окупованому селі Нове Пологівського району. 53-річний чоловік отримав поранення внаслідок артудару по прифронтовому Оріхову

Євген Мироненко обговорив з сімейними лікарями проблеми в наданні ментальної допомоги

За підтримки Мінреінтеграції стартувала інформаційна кампанія «Листи до вільного Криму»

У Запоріжжі відбудеться Ярмарок вакансій для ВПО

Західні партнери допоможуть облаштувати житло для переселенців у Запоріжжі

“Наше завдання - стабільний розвиток усіх територій регіону”: в обласному центрі відбувся Форум відновлення

10 років окупації Криму: історія боротьби за півострів

Через комунікаційну складову платформи “Зроблено в Україні” бізнес зможе дати зворотній зв’язок Уряду щодо діяльності державних інституцій, - Юлія Свириденко

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

259 ударів по 11 населених пунктах завдали окупанти протягом доби